• 1
  • 2
Всички въпроси за вилата.
filipss - специалист
Здравейте, миналата година правихме ремонт и при уж временното преместване на водостоците се е получило някакво водно течение към балкона/терасата. Това пак уж сме го отстранили. Но въпроса е сега как да го оправя. Прикачил съм снимки. Един приятел вика да лепя плочки върху музайката. това добре, ама големите пукнатини?? Да не говорим за мазилката от външната страна.. Там какво да правя?
Друг вика да счупя крехките места и да правя нова музайка, което не ми се иска, а и хал хабер си нямам как става.

Та въпроса е, какво да правя с пукнатините?
Какво да правя с падналата мазилка.
И каквото друго видите от снимките като проблем, как да го реша?

Благодаря предварително.

Прикачен файл

IMG_20160506_133906.jpg

Прикачен файл

IMG_20160506_133857.jpg

Прикачен файл

IMG_20160506_133840.jpg

Прикачен файл

IMG_20160506_133825.jpg
DundyTheCroc - майстор
Така като гледам мОзайката ти е последен проблем, оправи добре теча първо и погледни дали не е поддала плочата.
nikolov333 - майстор
+1..и според мен има разместване в плочата или по-скоро в бетонния пояс отпред..
VLADO66 - майстор
Мисля че няма мърдане на конструкцията.Това са нормални пукнатини вследствие на това че мозайката в хоризонталната част не е поддържана.През 10 Тина години трябва да се претърс
ква( полира) с машина за да не прониква вода в нея която при замръзване образува пукнатини.Гранитогрес е възможното решение, след като се отстранят отлепените участъци.Хубаво и сравнително евтино лепило е Баумит флекс топ.За фугиране може да се ползва http://www.niteragroup.com/kategorii-pr ... LEX-2-–-15
kozl - майстор
Под терасата има ли помещение?
На снимките с падналата мозайка от стените се вижда нещо като варова мазилка с едри камъни. От какво са стените на терасата?
filipss - специалист
Да, има помещение под стълбите. Мисля, че е правено от камъни и бетон. Прикачвам още една снимка, защото се вижда, че има разстояние между основата и плочата.

Това лепило директно във фугите на мозайката ли да го положа? Или да махна парчетата и от горе и от страни да сложа гранитогрес?

И това разстояние под плочата какво да го правя?

Мерси

Прикачен файл

IMG_20160507_111105.jpg

Прикачен файл

IMG_20160507_111115.jpg
DundyTheCroc - майстор
Ей това разстояние ти е проблема, от водата основата е слегнала и плочата е увиснала във въздуха, напукването на мозайката е от това
filipss - специалист
Ясно, ама как да го поправя? И другите въпроси:

Това лепило директно във фугите на мозайката ли да го положа? Или да махна парчетата и от горе и от страни да сложа гранитогрес?
VLADO66 - майстор
Щом имаш обитаема помещение отдолу е хубаво да положиш върху мозайката две ръце циментова хидроизолация( например Sika top seal 101 или 107).Всичко което е подкожушено и отлепено трябва да се отстрани и на негово място да се направи изравнителна цменто-пясъчна замазка( има готови на чувалчета)
filipss - специалист
Мерси Vlado66. То не е точно обитаемо. Има малко място, но не е част от къщата. За боклуци.
Значи трябва да махна счупените парчета мозайка, след това да оправя плочата с цименто-пясъчна замазка (вероятно с куфраж) и след това отново с цименто-пясъчна замазка да запълня разстоянието отдолу между плочата и основата.?
  • 1
  • 2

Тема "Пукнатини в музайката/балкона" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: