• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всички въпроси за вилата.
fore - майстор
Всъщност, понеже кухненският ми таван е отворен от едната страна от самият покрив конструктивно и се посещава от котки от време на време, точно заради това нямам Белки там.
Сега го осъзнавам.
Котките са биячи :mrgreen:

Белките търсят спокойно место за да родят и отгледат малките си, а по високият покрив над стаите ми е идеален-затворен и тнт. Котките не го достигат.

Надявам се като го затъмних и като го умириша на бензин и подобни силно миришещи течности да ги прогоня от там.
А и капана помага.
Прочетох че е добре да се замаскира самият капан и яйцето да се издуха от съдържанието си за да не се разваля а да бъде само като визуална примамка.
kuger - майстор
Прикачен файл:
DSC00078 (600 x 450).jpg
Прикачен файл:
DSC00077 (600 x 450).jpg
Това чакал ли е?
Намерен е мъртъв, без белези от оръжие, или кучета. Почти по сред село.
swissmad - специалист
По снимката прилича на лисица :-D
kuger - майстор
И аз си мисля за лисица, но селските капацитети отсичат - чакал.
Доста едър добитък беше.
ivanovbg - майстор
Чакал е! На лисицата опашката е по дълга от тялото и е наполовина по ниска. Иначе на цвят и шарки са почти еднакви. Не е лошо да го дадете на изследване , да не е умрял от бяс, че е възможно да се появят разни бесни плъхове или други домашни животни в село...да сте подготвени.
LazarGanev - "Велик майстор"
ivanovbg написа:
Чакал е! На лисицата опашката е по дълга от тялото и е наполовина по ниска. Иначе на цвят и шарки са почти еднакви. Не е лошо да го дадете на изследване , да не е умрял от бяс, че е възможно да се появят разни бесни плъхове или други домашни животни в село...да сте подготвени.
Споделям напълно ( и аз кат селски капацитет :) )!
kuger - майстор
ivanovbg написа:
Чакал е! На лисицата опашката е по дълга от тялото и е наполовина по ниска. Иначе на цвят и шарки са почти еднакви. Не е лошо да го дадете на изследване , да не е умрял от бяс, че е възможно да се появят разни бесни плъхове или други домашни животни в село...да сте подготвени.
Доста късно идва съвета :? Добичето е снимано януари, ако имаше нещо, досега щях да изпохапя комшийките :-D
EDI - майстор
И да си ги изпохапал, няма да си признаеш. :-D И на мен на чакал ми прилича.Може да е умрял от нещо друго, да не е от бяс, я се е отровил, я е ял нещо неорганично.
Наскоро си купихме вила. И за първи път се сблъскахме със съселите. Много красиви ,но и много шумни вечер. Започнаха да ни ядат изолацията и тогава ми дадоха една отрова ,която мирише на плодове. На втория ден когато проверихме я бяха изяли всичката. Нещата се поуспокоиха с тропането ,а и в спалнята не мирише на градска тоалетна. Днес смятаме да ги почерпим пак и се надяваме да си решим проблема. Вече не тропат ,и вчера вече не се виждат. Дано да се изселят . Отровата е Ратибром 2 отрова за плъхове и мишки .
juvesan - специалист
надявай се да са се изнесли , защото ако ги е хванала да хвърлят топа в някое тясно място , ще видите, че "мириса на плодове" се е изменил в мирис на нещо не съвсем хубаво ... и мирише, докато не изсъхне миризмата... :cool:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Напаст от съсели" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: