Всички въпроси за вилата.
Celeborn - специалист
Здравейте - искам да поставя около 20 линейни метра уличен бордюр (15-18 см над земята високи).

Тъй като никога не съм се занимавал с подобно нещо, искам да попитам горе-долу какво да правя с дупката - копая, трамбовам, слагам пясък, трамбовам, слагам чакъл, трамбовам, изчаквам малко и слагам и бетонирам бордюрите?

Правилно ли е това или бъркам?

(Става дума за голям бордюр, не градински, ще стои по предназначение пред оргадата, за да огранича катеренето на коли върху тревата).

Мерси :)
doc_bg - напреднал
Правилно е първо чакъла, после пясъка, нивелиране, заливане с малко бетон, фугиране с по-течен циментов р-р.
А дали имаш право да бетонираш бордюри, ако не е в твой парцел?
Celeborn - специалист
Благодаря за корекцията!

По втората тема -

Изобщо не ме интересува - щом всеки 3 пъти разкопава за газ, телефон и не знам си какво още, и го направиха на кочина аз ли няма да имам право да си оправя пространството пред оградата... доколкото знам, дори съм задължен да го поддържам, така че... нека някой ми каже нещо. + Това аз не стеснявам улицата по никакъв начин, слагам си го точно на мястото, където би следвало да има.

+Това пространството за улицата така или иначе е дарено от моя парцел и този на съседите, така че... :wink:

Тема "Подложка за бордюр?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: