Всички въпроси за вилата.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
ср мар 27, 2024 4:06 pmБорислава написа:
...
ПС.а "Борислава" е тъпата ми жена(дано не го види това :-D ),която незнайно защо,след като я помолих да създаде профил във форумът, е решила да си пише нейното си име
:? :?
Че коригирай името, да не ти остане "тъпатаБорислава"... ;-)
Grozdev - специалист
ср мар 27, 2024 4:06 pmБорислава написа:
бе ще се появи де ще ходи
:
.старите греди не може да се запазят защото няколко са изгнили а всички останали са наядени бая от дървояди....
:? :?
Ами
Изгнила греда,,,може се сменя!
Наядената се проверява..
Зависи от къв материал са.!
Някой са като швейцарско сирене
Като Бук примерно!!,, но
Някой са само повърхностно наядени,, а вътре са "желязо!! ",,
Режат се с цената на нова верига..
Въпроса е в дължината и сечението..
Колкото до подмяната,,
Май разисквах " филма" по рано..
....
Преди време на 1 Стара къща майсторите които са правили покрива, (нов),, решили да изреждат старите греди от гредореда на тавана..! Резултат:
4 ъгли на къщата бяха сцепени.
Как се вкарват нови 4 м.етрэви
През външната стена и се укрепват,, не ми се сеща. :)
Като се замислих,, то най големите майстори известни са от този край..!.. Трънските шопи.. :lol:
ТЕ знаят.

:yawinkle:
Борислава - помощник
за съжаление при нашия случай не са "желязо",да държат се всеоще но нямам намерение да ги чакам да паднат.
стаите така са направени че гредите не са вкопани в стените на втория етаж а лягат с по около 15-20 см в/у каменния зид на първия етаж.
смисъл стените на първия етаж са камък70см а на втория тухла 50см и реално старите греди стъпват на тези 20см разлика.
та ще се отлива бетонен пояс и на него ще лягат новите метални греди(най-вероятно HEA100).това с махането на старите и отливането на пояс вече го правих на плевнята която не е мръднала засега макар че стои без греди-още не съм сигурен за там какъв профил да взема,че там светлия отвор е малко по-голям.
та в обобщение въпросът не е дали ще се сменят а с какъв профил ще е най-добре за да е здраво и да няма вибрации-че при гредореда това много ме дразни

Тема "Въпроси за основен ремонт на вила" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: