Всички въпроси за вилата.
Дайте идеи за подобно съоръжение като ме интересува да не е пожароопасно и сравнително евтино. Как стои въпроса с регистрацията му в общината? Необходима ли е?
shotik - майстор
Аз си купих преди 10 г. метален контейнер от железниците и е много добър за тази цел,даже и дървата за огрев слагам в него.Лошото е че само давам идеята ,но не мога да ти помогна с по добра информация откъде да си купиш.

Ако е навес,без основа не се регистрира и не се плаща данък,за контейнер също.
А за какви пари говорим в твоя случай? И как се свърза с БДЖ? Знам, че правят често търгове за старо оборудване ама нямам идея към кой да се обърна. Как се справи с транспорта?
shotik - майстор
Преди 10 г цената беше 33000 лв/така беше с парите/.Превоза беше с камион Авиа и кран Ифа за товарене и разтоварване.От тогава нещата са се променили и затова немога да дам каквато и да е информация.За София може да се иде в бившето Ж.П. управление при гара София ,или на Илиянци и Курило,където има вероятност да знаят.
Друга възможност е от фургони на камиони,като тези които прекарваха хляб /газки/.
Един колега ми подхвърли идеята да използвам стари панелни радиатори като материал за стените и за покрив плоскости ондулин. Как ви се струва като решение? В пунктовете за изкупуване на скрап сам виждал доста от тези радиатори, тъй че осигуряването на материала няма да е от проблем.
nikel - специалист
Военните често продават фургони от камиони.Много са удобни и са топлоизолирани.Даже някои са оборудвани за работилница.
davis - помощник
Направи го с подцинкована ламарина. С уребрената най-добре.

Тема "Барака за инструменти" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: