Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nikigada - специалист
Здравейте искам да сменя стария метален смукател на сондата със полипропиленов! Сегашния размер на тръбата е 1 1/2 цола ще го сменя със същия размер полипропиленов такъв опасявам се дали няма да има проблем със здравината на слепените участъци т.е. муфите с които се удължават тръбите! Тръбата е с дължина 10-на метра става тежичка а като се напълни и с вода ...... искам да попитам някой който е правил такъв смукател да сподели кък се държи!

Поздрави и Благодаря предварително!
filmatoplo - майстор
А защо не с черен полиетилен фи-50 без никаде да се снажда тръбата. :)
nikigada - специалист
Здрвейте причината е тази че леко променя водата т.е. мирише а мисля на този смукател в бъдеще да закача хидрофор и да си захранвам къщата!

Поздрави!
Милен - майстор
Това пък как го измисли. Сигурно ВиК доставят миризлива вода с новите найлонови тръби? Полиетилена не променя водата.
filmatoplo - майстор
За стария метален казва че мирише- май.
nikigada - специалист
Когато водата се застои в него понамирисва - полиетиленовия! На вилата съм с такъв външен водопровод и като не съм пускал водата 2-3 дни и понамирисва! Затова искам смукателя да го направя полипропилен с него в къщи няма проблеми дори и да си застои водата! Та може ли да се направи смукател със полипропилен 1 1/2 цола и ще издържат ли слепените места или трябва да ги осигурявам по някакъв начин!

Благодаря!
filmatoplo - майстор
няма проблеми със спойките , ама мириса не може да е от полиетилена а от състава на самата вода .
dmi - специалист
може. слагаш един женски преход накрая и после завърташ мрежата или мъжки и на него мрежата + възвр. клапа. Макар че май клапата е задължителна.
pet.kan - специалист
Има смукателни маркучи армирани. С този диаметър бяха по няколко лева метъра. Дължината на руло - 25 метра и ти режат колкото трябва.
Издържат мин 12 бара. Пластмаса - не мирише. По-късно мога да проверя каква точно.
Neno Er - специалист
pet.kan написа:
Има смукателни маркучи армирани.
Точно такъв ползвам само, че е 1 цол( 3,40лв. метъра ) и метален, бронзов смукател.

Тема "Смукател за сонда 1 1/2 цола!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: