Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Svetoslavoff1 - майстор
Здравейте,
Преди време се появи петно от влага в горния ъгъл на едната стая. Стената е външна към тераса. На тавана на терасата също имаше признаци на влага, където е подовия сифон на комшията над мен.
Ха днес, ха утре да се наканя, та до тази сутрин. Хванах къртача и се показаха следните картинки:
Мисля си, ама и профитата да кажат дали е правилно или не следното:
Комшията отгоре разкрива тръбата до здраво, реже се изгнилата част, нахлузва се парче с подходящ диаметър и се стяга със скоби долу и горе. Горният не ползва сифона - терасата му е остъклена и само забърсва.
Тъй като ще трябва да разбие отгоре и ще елиминира сифона си, комшията ще търси водопроводчик. Пък и има разни неща на терасата си, не искам да му се натрапвам.
Но моля на лични съфорумец ако има време и желание да реши проблема, срещу заплащане разбира се, да се обади.

Прикачен файл

$R33DLM3.JPG
$R33DLM3.JPG (98.68 KиБ) Видяна 1076 пъти

Прикачен файл

$RY0ZJ3G.JPG
$RY0ZJ3G.JPG (101.01 KиБ) Видяна 1076 пъти
rositodor - специалист
:oops: Това със скобите и парчето е временно.Според мен се реже тръбата до здраво и заваряваш цяло парче тръба...
Svetoslavoff1 - майстор
Оки, но разст от тръбата до бетонната стена зад нея е 1-2 см. за заварката трябва яко къртене, а бетона е...мамата, ЕПК и не са пестили от материала. :?
lov - майстор
Добър заварчик знае как се прави даже не се кърти от задната страна. Реже се клинче и през отвора се заварява от зад, а после капачето се връща на мястото.
Svetoslavoff1 - майстор
Сиреч не водопроводчик, за заварчик тръбар.
Ако колега от Варна даде координати на такъв човек, ще съм благодарен. Може би на лични?
Или в пароцентралата ако имат екип повреди :?
chapara - майстор
И аз както каза не искам да се натрапвам, ама трябва да смените целият щтранг с ПВС, барабар с всичките му разклони към сифоните. Другия вариант е да запушите и изолирате сифоните и да отведете водите с чучури като обърнете наклоните на терасите :cool:
lov - майстор
Тука колегата е най прав. Плачете си за основен ремонт.

Тема "Повреда във връзка към сифон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: