• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Тани - модератор
Дебелината на батерията, най-вероятно има отношение към първоначалното пускане на водата. Тогава има някаква инертност до достигане на работната температура. Моделите, които ползвах, си оставаха горещи и при второ, а и при следващи пускания на душа, водата веднага тръгваше с настроената температура (разбира се, първоначално за секунда е по-хладка, но това е неизбежно, заради изстиването на водата в маркуча но слушалката)
След 3-4 месечно ползване мога да споделя впечатления от термосмесителите на Видима. Купих и монтирах модел за 220- лв. /не помня точно модела, но както казах по-горе, вътре са еднакви/. Тъй като съм ползвал много рядко/преди този/, нямам голяма база за сравнение. При пускане на водата със зададена температура, първоначално, докадо "дойде" топлата вода и се смеси е хладка, но щранговете при мен са близо до смесителя и това става за секунди - 10 сек. При къпане държи зададена температура, а при някаква странична консумация се усеща промяната в температурата за секунда, но далеч от това да те накара да се дръпнеш от струята. Лошото е, че не "застопорява" веднага зададената температура, а се усеща охлаждане -> затопляне /или затопляне -> охлаждане/ и чак тогава се фиксира зададената температура. С две думи, бързодействието и не е достатъчно плавно, а има някъква инертност. Както казах, рядко съм ползвал такъв смесител, предимно по хотели в чужбина, което предполага да са били по-маркови и са се държали по-добре. Но не мога изобщо да ги сравня с обикновен смесител. С други думи, препоръчвам този вид смесители за душ и съм ЗА с двете ръце.
Дано съм бил полезен.
  • 1
  • 2

Тема "Мнения за термостатичен душ смесител" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: