Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
borkata3000 - специалист
Здравейте!

Някой от вас да в чувал нещо за тези китайски чаркалъци? Искам да си сглобя автоматично напояване на градината и имам нужда от 4 клапана, които да се отварят в един колко си часа за по 1-2 часа. Тези елементи дали ще свършат работа?

Изображение

или това:
Изображение

и клапан:
Изображение

или такъв:
Изображение
nv952 - майстор
Мм..не!
Чети тук.
за 4 клапана има станция която да ги управлява.Към нея може да се вкл. И сензор за дъжд.
цената и е между не по малко от 140лв (ориентировачно)
4 клапана по 33лв = 132лв
и тръби,фитинги и т.н.
разгледай тази тема viewtopic.php?f=29&t=41602/url
айде утре че вече заспивам.
и тези клапани дето си ги показал са на 220/230 V (12V) и май че са от пералня :? Не са замислени за такава дейност като напояването.
И както се сещаш не е добре да смешваш вода и ток ;)

пп Ся заради теб си пуснах лаптопа :-D
Ще пробвам да ти покажа.
В тая тема дето ти показах съм обяснил кое как и защо.( в действителност хидразин обясняваше а аз изпълнявах :lol: )

Първо тоя втория (бял програматор ) ще ти излезе солено.
Аз ползвам такъв защото управлявам 1 клапан.
Това е моя програматор viewtopic.php?f=29&t=41602&start=60#p507411
И сега ще ти кажа колко ми струваше.
Програматор-20лв
Трансформатор (защото клапана който ще ти покажа работи на 24 или 9 волта)-7лв
Кутия 2лв
Още някви дребни работи -2лв
Сега си представи тия 30лв по 4 броя (за всеки клапан ) 120лв
Което си е голяма набтвация в сравнение с готов програматор който предлага и други екстри.
Ей ти един примерно този. http://napoqvane.com/irrigation_control ... 401_indoor
Точно за 4 клапана на същата цена :)
И няма да се занимаваш с глупости :wink:
Клапана
http://napoqvane.com/valves/valves_hunter
Тука има квито искаш.
моя е като този http://napoqvane.com/valves/valves_rain ... rd_jtv_24V
Ааа щях да забравя.
За 4 клапана ти трябва и кутия
http://napoqvane.com/accessories/valve_boxes

Айде чети...в темата ми има писано много!
:)
sstefanov - майстор
Черният програматор от снимката би могъл да управлява 3 различни вериги по различно време.
Ако поне 2 от клапаните са с еднакви времена може би ще стане.
nv952 - майстор
sstefanov написа:
Черният програматор от снимката би могъл да управлява 3 различни вериги по различно време.
sstefanov Да.. :) Наистина! Снощи не съм догледал добре. :sad:
Ето тук ги намерих
http://www.aliexpress.com/popular/zyt16 ... witch.html
Но според мен не си заслужава играчката.
Аз вече съжалявам че не си купих станция за управление на клапан (сега ще сложа още 1 клапан)
Ама той автора нещо изчезна :?
пп Ето още 1 програматор за 4 клапана
http://napoqvane.com/controller_rain_bird_esp_rzx_4i
114лв
Ако взимаш такъв не взимай с 4 а с 6.
Защото след време може да искаш да свържеш още клапани и тогава ще си блъскаш главата. :)
borkata3000 - специалист
Момчета, не съм избягал, следя темата. Изкаквам коментарите ви, за да се включа с някой въпрос.
Исках да мина тънка лайсна, както сигурно разбрахте, и затова се насочих към алтернативите на готовите програматори. Но сте прави, че в далечен план не е добра идея и май ще прибягвам към истинските програматори.
Неприятното идва от цената. А и гадовете са решили да изнесат трансформатора на евтините и хоп, за 6 станции с вграден траф ако искам е 192 лв. na Rain Bird. Имам си мощен трaф на 12V, който бих искал да включа в системата, затова търсих варианти да я направя на 12V (ако ще е "направи си сам").
Чудя се дали ще ми се получи с черния програматор от горните снимки и такива клапани на 12V (ако има на 12V де)Изображение
Пак 40 лв. за програматор за три клапана, съответно 80 за 6 бр. клапани не е като 192 лв.
Как ви се струва?
nv952 - майстор
borkata3000 написа:
Имам си мощен трaф на 12V, който бих искал да включа в системата, затова търсих варианти да я направя на 12V (ако ще е "направи си сам").
Чудя се дали ще ми се получи с черния програматор от горните снимки и такива клапани на 12V (ако има на 12V де)Изображение
Пак 40 лв. за програматор за три клапана, съответно 80 за 6 бр. клапани не е като 192 лв.
То с черният ще ти се получи но има няколко- "НО"
Ти казваш че искаш 4 клапана? Черният таймер може да контролира 3 клапана! Което значи че ако ползваш него ще трябва два от 4-те клапана да се включват едновременно а другите два-всеки по отделно.
Другото е че тия два клапана дето ще работят заедно не е сигурно дали ще ти стегне дебит и налягане да захраниш и двете вериги заедно. :?
Както ти казах-Ако си с черният таймер ще ти трябват 3 трансформатора ...както на снимката съм ти го направил. :)
(отностно свързването съм на 90 процента сигурен че е така)

Няма как да захраниш клапан с 12 волта!
Аз поне не знам да има клапани за напояване на 12 волта :shock:
Чувал съм за 24 (имам такъв) и на 9 Волта.
И за да работят клапаните не ти трябва кой знае колко мощен траф. :shock:

пп
borkata3000 написа:

Пак 40 лв. за програматор за три клапана, съответно 80 за 6 бр. клапани не е като 192 лв.
Ще стане но след време няма да ти харесва :wink: и тогава (както аз в момента) че се чудиш защо си вложил някви средства а е можело да дадеш още толкова и да стане като за пред хора :)
Та отговора на въпроса ти е -ДА
Ще работи.
Ще ти трябват и кабели :wink: Също така гледай да направиш шахтата с клапани максимално близо до мястото където ще са програматорите за да си спестиш малко кабели :roll:

Прикачен файл

$(KGrHqVHJEIFDNq6(,SdBQ76,34B,g~~60_12.JPG
Последна промяна от nv952 на пон апр 27, 2015 8:07 pm, променено общо 1 път.
шоп - майстор
nv952, сигурен ли си, че с таймер ZYT 16G ще са нужни 3 бр трансформатори?!?
аз не съм
имам такива програматори и те управляват различни вериги ( 220, 110, 24 и 12 волта )

ако си вземе 24 или 12 волтов модел е нужно само един траф!

Успехи!
nv952 - майстор
:) Прав си! :prayer:
Възможно е ...моя грешка. :|
Подведох се малко от моя. (тоя у като тоя вторият-бял на цвят)
Защото той има само един изход а този е с 3 изхода които се управляват отделно.
(което хич не е лошо и даже може да си взема 1 такъв :? )

Ето така вече ще ти работи само с 1 траф.

Прикачен файл

$(KGrHqVHJEIFDNq6(,SdBQ76,34B,g~~60_1.JPG
sstefanov - майстор
Не бързай да пишеш, преди да си обмислил нещата, за да не се налага да се поправяш толкова често.
nv952 - майстор
sstefanov написа:
Не бързай да пишеш, преди да си обмислил нещата, за да не се налага да се поправяш толкова често.
:tick: Отбелязано :)

А иначе за траф-това ще ти върши работа
Трансформатор 220VAC - 24VAC 2000mA
(ако клапана ти е на 24 волта!...то просто няма къв друг да ти е,защото едва ли ще вземеш тия дето са на 9 волта и са повече от 33лв)
Тук обаче не е наличен :sad: ...пък и аз ще трябва да взема :rolleyes:
Ако решиш да не го поръчваш по нета обърни внимание че клапаните работят с променливо напрежение (AC 24V)
Да не вземеш да купиш някой който е с постоянно :wink:
Сега ще потърся в други сайтове дано имат налични трафове че капковото ме чака :?
Тук е наличен :)
Ш - образен трансформатор 230 / 24 VAC, 2 A, 48 VA
Първо ще потърся този черният таймер в БГ и ако не го открия по родните магазини ще взема от Алиекспрес.
До сега не съм поръчвал от там и малко ме притеснява но това ще е крайна опция.

А защо Хизразин не се включва 8-[

Тема "Автомачино напояване с китайски елементи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: