Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Тани - модератор
kamata написа:
Този кран е шибърен тип, и вътре няма гумено уплътнение. Уплътняващия орган е бронзов, и името му е "клинкет"



:? :? :? :?

Прикачен файл

HPIM7220.JPG
HPIM7220.JPG (68.4 KиБ) Видяна 7447 пъти
ARTU - специалист
Да, ама въпросният кран се скъсах да му въртя шестограма (големия) - не ще и не ще да се развърта... Явно яко е заял. Ще пробвам да отвъртя муфата кат спре водата за да видя дали ще мога така да изчистя водомера. Утре очаквайте резултати :roll:
masteradmin - майстор
Звучи много тъпо ама провери ли цедките на самите батерии на мивките и душа ?
Немога да си представя с какво парче може да се запуши такъв кран. На мене ми се прецака така бойлера и след като го пуснах след 5 дни мивката в кухнята и душа едва ми течаха. Аз реших че проблема е в една стара мека връзка към боилера. Чак после се светнах че цедките на мивките ми и слушалката на душа просто са пълни с финна ръжда.
ARTU - специалист
Да, разбира се... Изчистих аераторите на трите си чешми и филтъра на пералнята. Ефект - никакъв. Тоалетната ми е с напорен кран и не знам какво трябва да е това нещо, което да го накара да църцори така...
masteradmin - майстор
Предавам се.
Пломбирането струваше маи 8лв.
Наи добре отиди до ВИК и кажи че ще си сменяш водомера. Те ще ти кажат кога и как да го разпломбираш. След това просто си сложи сферичен кран и нов водомер, този изглежда доста старичък. Знам че това не е много добър съвет ама някои неща трябва да се правят кардинално. Не мога да разбера тръбите изглеждат новички а този кран и водомер просто не се вписват в обстановката.
velsi - Почетен майстор
Като начало направи както ти казах по-горе. Развий входния холендър преди водомера. Той не е пломбиран. Пластмасовите тръби отдясно са меки и ще имаш възможност да го посучеш достатъчно, колкото да изчистиш входа на водомера.
ARTU - специалист
masteradmin написа:
... Не мога да разбера тръбите изглеждат новички а този кран и водомер просто не се вписват в обстановката.
Ами бяха останали от стария апартамент и майсторите вместо да питат направо са ги монтирали. Пък и нямах време за промени, защото ме притискаше срок за нанасяне - трябваше да се изнеса от старото си жилище възможно най-бързо - продадохме го и имахме срок по договора. Та заради това... От бързане.

Иначе и аз съм за кардинални промени и сигурно ще стане с нов кран, водомер и филтър. Но не и тази вечер...

Благодаря velsi, точно това смятах да направя...
ARTU - специалист
Речено-сторено!
(между другото не знам дали това, което ще напиша не е за "Не е за вярване")

Изчаках да спре водата. Развих входния холендър преди водомера и усуках тръбите, за да видя цедката... Чиста, чиста и още веднъж чиста. Без грам отлагане или мръсотия... Затова бръкнах с пръст в тръбата, от която идва водата (където е холендъра)... И напипах нещо... :shock:

Познайте де? Намереното даде отговор и на двата ми Въпроса... Че и на въпроса на един съфорумец.
Питането му беше дали кранът има гумичка в долния край. Е отговорът е - има.

Моето чудене беше защо не затваря крана. Отговорът е прост - защото гумичката му е тръгнала.... към водомера. :shock:
И защо нямам налягане знаете ли? Защото като пусна чешмата, гумичката (с диаметър почти 2 см) се залепя върху цедката на водомера. Колкото по-силно пусна чешмата, толкова по-бавно започва да тече... :shock:

Та сега явно остава някой ден да сменя и крана... :?

Благодаря на всички!!!
Тани - модератор
На крана нищо му няма! Можеш да смениш само гумичката, но то препоръчвам да смениш цялата горна част! Мисля че се казва кекла . Продава се в магазините като резервна част. Така няма да ти се налага да разпломбираш водомера!
ARTU - специалист
С удоволствие ще я сменя горната част, ако някога успея да я отвъртя... Засега никакъв успех в тая насока :?

Тема "Задръстен кран и водомер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: