Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Time2Burn - специалист
Time2Burn написа:
Аз съм слагал мивка (60 см) със стандартен дюбхел за монтаж на умивалник. Пробиваш, слагаш дюбела, навиваш шпилките (въпреки че ще играят след като ги завиеш) отзад намазваш мивката със силикон (има си удебелени места по порцелана, които лепват на стената) закачаш и затягаш гайките докато фиксираш мивката. Не е необходимо да стягаш, тъй като ще започне да превърта дюбела. Оставяш мивката докато стегне силикона и вече е монтирана професионално. Някой ако се съмнява в думите ми - да направи същото с монтаж на мивка (говоря за силикона отзад, санитарен естествено) да изчака 12 часа, след което да извади дюбелите... Ще се изненадате но мивката стои, и ще стои така сякаш си е монтирана както си му е реда. Често случаи имам, когато тоалетните чинии минават точно над канализацията и е невъзможно да пробия пода за да поставя дюбели. Намазвам силикона, поставям чинията, на другия ден е здраво като бетон. Монтирал съм стотици умивалници и клекала, метода е 100% изпитан. Не са необходими никакви усилващи дюбели, анкерни болтоеве или заздравителни планки. (Дори може и без дюбели) Успех!
Flober - напреднал
В неделя ще снимам ситуацията и ще я пусна за да видите :? За сега само мога да пиша за "разклоненията" според мен трябва за т.чиния,за сифона на мивката и за подовия сифон (нали писах"банята е още само на плоча") ако нещо съм объркал моля за извинение :datz:
Osiris - специалист
Flober направи си нормално водопровода след това за да не ти се виждат тръбите ги затвори с гипсокартон и отгоре плочки ако имаш водомер или кранове си има специални ривизиони отвори за тая работа :?
Flober - напреднал
Osiris написа:
Flober направи си нормално водопровода след това за да не ти се виждат тръбите ги затвори с гипсокартон и отгоре плочки ако имаш водомер или кранове си има специални ривизиони отвори за тая работа :?
Колега,май нещо не съм се изразил правилно-става въпрос за "мръсния"канал (много е тъмно за да я снимам)-та значи става дума за тръбите,които трябва да отведат мръснана вода до канала(3бр.сифона и тоалетна чиния) както писах по-горе"Пуснато на: Сря Апр 11, 2007 7:05 pm Заглавие:

--------------------------------------------------------------------------------
"от пода ми стърчи тръбата за мръсния канал(диаметър 105 мисля) плътно до нея върви" полипропилена за чистата вода (нов строеж нищо още нее свързано) та значи как да монтирам разклонител без да стърчи прекалено много над плочата?" И без да нагрявам излишно поли пропиленовата тръба за чистата вода?Така както ви чета - да това си е нормалната 110тка ,която стърчи от плочата(успоредно)прилепена плътно до тръбата за чистата вода(полипропилен) Само да допълня,че тръбата(110 мм) си е стандартната(без монтирано разширение с място за уплътнител) та май ще трябва да се нагрява за да сложа разклонение за сифоните
Osiris - специалист
снимай със светкавица дори и да е тъмно при дигиталните апарати поне при моя няма никакъв проблем

иначе за да не нагряваш полипропилена може да ползваш парче каменна вата или азбест но все пак зависи колко са близо тръбите а за да не стърчи разклонитела нищо не мога да ти кажа без снимка знам че са около 20-30 см при диаметър 110 при мен на втория етаж беше нещо подобно и се наложи да повдигам пода с газобетон за да мога да направя наклоните на сифона и тоалетната :?
Margo - напреднал
Моята мивка в банята е монтирана за стената със селикон,както казва Time2Burn, но не ми харесва че има процеп между мивката и стената, в който ще влизат боклуци, а и е грозно.Ходя на работа и не можах да го изконтролирам този монтаж.Не ми се разправя повече с майстора,че ми писна.С какво да го запълня и дали въобще ще се оправя сама?
Osiris - специалист
мисля че фугаколор ще ти свърши работа може и санитарен силикон :?
Margo - напреднал
Мерси много,Osiris ,за бързия отговор.Ще се пробвам.
Time2Burn - специалист
Пускаш малко силикон на засека между плочките и мивката, забърсваш го с намазан със веро пръст и си готова.
bgm - напреднал
Можеш преди това да теглиш по една линия,хартиено тиксо,по горния заден ръб на умивалника(на 3-4мм от ръба) и по стената зад мивката(пак на същото разстояние от ъгъла,където се засичат мивката и стената).След това извършваш процедурата,която Оsiris ти описа.Веднага,след като "изгладиш" с пръст,махни тиксото, не чакай да изсъхне!
Успех!

Тема "Монтиране на мивка и тоалетна и душ?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: