Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
mangas82 - помощник
предстои ми връщане в България след някои друг месец и сам си взел вграден смесител за баня обаче в характеристиките му пишеше че работи до максимум 4 bar а сам останал с впечатление че напрежението на водата в България някъде стига и над 4 бара :?особено ако живееш в по долните етажи на някоя жилищна сграда .вярно ли е това?
Takezo Sensey - модератор
Не е вярно :wink: ...4 бара би могло да бъде някъде по мрежата .

На чешмата , душа е около 1 атм. което е около 1.1 бара.
LazarGanev - "Велик майстор"
Там, където строя в момента налягането в мрежата е над 10 бара. Пръскат се тръби, излизат от строя кранове. Без регулатор не може да се ползва и всички съседи са с регулатори, трябва да слагам и аз. Та - това е изхода - слагаш си регулатор след водомера. Замо, че не знам каква ще е тази батерия , която издържа само до 4бара :?
Domashen_maistor - специалист
LazarGanev написа:
Замо, че не знам каква ще е тази батерия , която издържа само до 4бара :?
Китайска :lol:
Иначе, по темата: София, Редута налягане 6 бар. Замерването е направено през октомври миналата година.
mangas82 - помощник
не италианска е барерията :supz: и аз това си мислех да си сложа регулатор в крайна сметка!а да попитам майсторите тука тези регулатори след време да кажем 2-3 години не правят ли някакви проблеми в смисъл да се скапат от котления камък които се образува от водата?защото и аз се занимавам с вик тука и в повечето случеи след като сме сложили някаде такива регулатори след 2-3 години ходим да ги сменяме с нови защото тука водата си е мам*** **** (бел.мод. Тук не говорим така , четат дами и малки деца!)прави котлен камък като за световно и регулатора се запушва :-D
pavelari - майстор
takezo написа:
Не е вярно :wink: ...4 бара би могло да бъде някъде по мрежата .

На чешмата , душа е около 1 атм. което е около 1.1 бара.
една атмосфера при пуснат душ - иначе едва ли ще тече, ако при затворен кран няма налягане. това е така, защото 1 атмосфера е нито налягане, нито вакуум - демек АТМОСФЕРА...
Аз съм на 9-ти етаж в блок - 9 етажа Х 3 метра = минимум 2.7 атмосфери са необходими при първия етаж за да текне вода при нас. А аз имам и още около две - демек на първи етаж е около 4.7 :idea:
LazarGanev - "Велик майстор"
Павеларий, като си започнал с разясненията, да те питам - ако манометърът показва половин атмосфера - това налягане ли е или вакуум?
Takezo Sensey - модератор
LazarGanev написа:
Павеларий, като си започнал с разясненията, да те питам - ако манометърът показва половин атмосфера - това налягане ли е или вакуум?
Изображение
е ся ше видиш Лазар какво Ше те прави ...

Та последно налягане или вакуум :wink:
romanpm - майстор
Смятам че не е проблм да се ползва такъв смесител .При нас е относително високо налягане ~ 4 атм. стоманени тръби и налягането го редуцират от кранове , има блокове , но в стария град плачат лятото защото са стари тръбите , а строителствооо :) ... :-D каква е тая атмосфера Pavelari ... :lol:
Huhavela - специалист
В повечето квартали на София е около 4-4,5 атмосфери,така че можеш да го ползваш.

Тема "колко е налягането на водата в bar в българия?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: