• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Каналски - специалист
Който има мерак-монтажа Х1.5
:lol: ми ДА , мерак цена няма :) Не съм го държал в ръце, но съм сигурен, че не е нужно да се сцепи милиметъра, ама май ще трябва точност от 1-2cm и съм почти сигурен, че някой майстор ще му намери цаката (ще го подобри, може и с "меки връзки") !
Както писах е "Извън Темата" и е чисто информативно !
bonjyr89 - специалист
По темата .
След като ви капят клапаните това означава,че налягането в мрежата е по-високо или много близко до 6атм. решението е редуцир вентил.
И с твърденията че на третия етаж нямало налягане и 1 атм. понеже като си пуснеш чешмата и едва тече не съм съгласен.
Това може би се обяснява с малкия диаметър на тръбите в инсталацията ти което намалява дебита но след като си спреш чешмата налягането се възтановява.В къщи имах същия проблем и като измерих налягането в мрежата се оказа 7,5атм....
sasooooooooo - "специалист"
Има и нещо друго :!: Ако на водомерите имаме възвратни клапани, колкото и налягане да се подава, все ще капе :!: , щото няма на къде да изтече водата.
bonjyr89 - специалист
Хммм не е точно така редуцир вентила регулира налягането на водата не като освобождава излишното а като не го пропуска.
Последна промяна от bonjyr89 на пон май 11, 2009 11:58 pm, променено общо 1 път.
sasooooooooo - "специалист"
Имам в предвид, че възвратно-предпазния вентил ще капе, ако имаме възвратен клапан на водомерите. Това си го пише в документацията към клапана.
bonjyr89 - специалист
sasooooooooo написа:
Имам в предвид, че възвратно-предпазния вентил ще капе, ако имаме възвратен клапан на водомерите. Това си го пише в документацията към клапана.
Между редуцир вентил и възвратен клапан има съществена разлика!
Аз предложих да си сложите редуцир вентил а не възвратен клапан.
Накратко - монтирах си редуцирвентила ,но без манометър , защото в магазина нямаше и си разчитах на това , че той е настроен за 6 атм.фабрично... Но ми направи впечатление , че бойлера пука при пускане на водата из баните... :? И случайно в МИП 7 си намерих манометър , смело го монтирах и ...О Ужас !!! 8,5 , та дори и 9 на моменти ! Заиграх се с винта на вентила и го докарах до 4 в нормално състояние ! Сега понякога стига до 6-6,5 късно вечер или рано сутрин!
Нормално състояние за мен означава да се натисне лостчето на предпазния клапан и да се отчете показанието на манометъра . И странно защо клапана спря да капе ?!? Може би защото налягането в бойлера е под 6 атм ?
Клапана е ICMA - 22 лв. , а манометъра е 6,9 лв . !!! Успех

П.П. Бойлерът ми е в мазето - на -1.8 м (полусутерен) !
sensi - специалист
Здравейте! И аз имам същия проблем с клапана след като го смених. Оригиналния беше пластмасов оранжев, не съм виждал такива по магазините. Предполагам че е от налягането и съм си избрал един регулатор на налягане. Имам притеснения, като спре водата и после потича направо кал по тръбите, а гледам, че вътре са едни финни пружинки. Дали няма да му видя сметката за нула време.

Прикачен файл

Pages from honeywell.jpg
това е клапана
Pages from honeywell.jpg (35.23 KиБ) Видяна 10626 пъти
Каналски - специалист
sensi написа:
Дали няма да му видя сметката за нула време.
Като съм гледал схеми за монтаж на Braukman Honeywell ... във всички присъстваше и условие за филтър, както и в схемите на други производители. Т.е. 99,9% задължително условие за нормална експлоатация. Понеже на входа имаш излишък от налягане, със чисто сърце даже може да помислиш и за по-фин/по-хубав/по-скъп филтър , даже и самопромивен някакъв ... преди редуктура на налягане.
Лееека грешка - клапана си е на Дипломат ,не е много "китайски" на вид ... :-D , Редуцирвентила е ICMA и струва 22 лв. ! :wink:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Помощ - възвратния клапан капе непрекъснато!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: