• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Spokoiniq - майстор
Сменяш го.По темата къде и с какъв е писано бол.
sasooooooooo - "специалист"
malkstor написа:
... при мен клапана капе само когато бойлера нагрява..
Така прави клапана! За проблем с него би могъл да провериш по следния начин: Развъташ съединението под клапана, и ако прокапе вода - сменяш, ако всичко е ОК - свиркай си :-D
Намери си шлаух и го нахлузи в отвора на клапана. С вакумки го предвижи по стената до пода, до най-удачното място до сифона. Така поне няма да ти плиска по цялата баня. В някой бани се предвиждат вече и отводнителна тръба за клапана!
malkstor - специалист
Мерси :) Смяната на клапана не е опция, защото ще отпадне гаранцията. Друго решение освен шлаух има ли? Сифона ми е на средата на пода в банята и няма как да го откарам до там без да се спъвам и да го настъпвам :? Спомням си, че при монтажа единия от монтажниците ми обясняваше че ако капе много може да сложи редуцир, имаше у него и каза че е 40 лева, но имало нужда само ако е голямо налягането в инсталацията. Предполагам щом не капе постоянно, налягането е ок. Не съм сигурен дали точно редуцир беше това, което предлагаше човека, но ми обясни че принципа на действие е че на изхода му налягането не може да стане по-високо от съответното което пише в параметрите на клапана, без значение от входното.
mitko_rupite - специалист
malkstor написа:
но ми обясни че принципа на действие е че на изхода му налягането не може да стане по-високо от съответното което пише в параметрите на клапана, без значение от входното.
В такъв случай не се ли губи функцията на клапана като ЗАЩИТА... :?
malkstor - специалист
Доколкото разбрах ставаше въпрос за клапан, който се слага на входа на бойлера на студената вода. Доколкото аз разбирам този, който служи за защита срещу високото налягане на водата в бойлера при нагряването и е този, който се слага на изхода му и капе. Този на входа предполагам служи за предпазване на бойлера от високо налягане в инсталацията, само че не знам какво отношение има неговата работа с този, който е на изхода и капе.
mitko_rupite - специалист
Неможах точно да ти разбера мисълта но :

Ти да не си сложил Възвратно-изпускателния клапан На ТОПЛАТА тръба на бойлера ??? /ако е така е 300% грешка /

Ето Прочети ТАЗИ СТАТИЯ

и най вече за - Възвратно-изпускателен клапан (или т.н. комбиниран вентил)

ЦИТАТ от статията :arrow: При включен бойлер, налягането на водата вътре се повишава поради разширението й, и от този клапан е възможно да прокапва вода. Това не бива да се счита за дефект

Успех !!!


.
malkstor - специалист
Да, сега разбирам защо не успяваш да ми разбереш мисълта - защото съм се объркал :lol:

Бях решил че щом капе топла вода от клапана, значи е на топлата вода, но сега като се замисля клапана е на десния извод от стената, където би трябвало да е студената вода. Прав си.

И все пак, ако се сложи редуцир където трябва (не знам къде), може ли да се намали капането от възвратно-изпускателния клапан?

п.п. Монтажа го извършиха квалифицирани хора, така че вярвам че е правилен.
LazarGanev - "Велик майстор"
Най-напред си измери налягането в системата - ако е повече от 6атм. - тогава слагай редуцир. Най - добре е да го сложиш след водомера за да предпазва цялата система от свръхналягане. Ако го сложиш преди бойлера не е добре.
malkstor - специалист
Благодаря за съветите и на двамата. :prost:
deianr - специалист
Продават ли се от старите предпазни вентили за бойлер? Този протече и не иска да затваря. Ако няма от този вид, ще трябва да променя цялото свързване на бойлера.
Изображение
Отварях го и в момента съм му сложил още една гумичка вътре и е с два броя, не тече, но и не знам дали е способен да си върши работата след тази модификация :) Като го развия отваря нормално, като го затегна си спира, но все пак не съм убеден, че е работоспособен. Какво ще кажете?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Помощ - възвратния клапан капе непрекъснато!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: