• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
bucho - специалист
За банята съм избрал да слагам месингов рогов сифон, но в магазините попаднах на два различни като конструкция модела, които съм се опитал да ги начертая на тази скица:
Моля препоръчайте ми кой да избера. И двата сифона са с дълбочина 7 см, като сифон 2 е с по-голям диаметър и само решетката му отгоре е от месинг (производство на някаква монтанска фирма, а сифон 1 е на севлиевска)

Прикачен файл

sifon [640x480].JPG
sifon [640x480].JPG (26.99 KиБ) Видяна 11493 пъти
plamenpanajotov - специалист
аз съм с първия и нямя проблеми единственото което е че не може да се вади пласмасовият зилиндър да се чисти за твърди отпадаци(разбираи пясък)
Каналски - специалист
1. Конструкциите на схемите са популярни и нормални, втората особено за чугунени подови сифони.
2. Нито един от двата които си гледал, събери малко повече пари и купи нещо малко по-хубаво, малко поне ... ей толкова малко по-хубаво.
3. Оправдания от рода "ама този сифон е само 7 сантиметра" не се приемат ! Проблема не е във височината на подовите сифони ...
P.S.
Тези подови сифони се произвеждат за да може строителните фирми да "отбиват номера" или за случаите, когато не ти пука и печелиш от цената на материалите ...
Последна промяна от Каналски на чет май 14, 2009 10:09 am, променено общо 2 пъти.
kaltchevmg - специалист
Аз имам вкъщи от първия тип и не ми допада. Лесен е за почистване, но водата трудно се оттича. Когато се ползва душа изкарвам пластмасовия цилиндър, за да не се пълни коритото на душкабината с вода. Съответно като го изкарам излизат миризми и е много неприятно. Нещо нередно има в този сифон ама незнам какво. :?
bucho - специалист
Каналски, препоръчай по-хубав, само да не е с трицифрена цена.
Първия сифон е изцяло от месинг и цената на която съм го видял е 22 лв, което ми се вижда евтино. Втория е някаде 12-14 лв без решетката (нямам идея колко пари е).
За мен е важно водата да се оттича бързо, а за миризмите мисля, че и при двата модела няма да има проблем.

добавено: хмм - нещо се разминават нещата - според plamenpanajotov пластмасовия цилиндър на първия не се вади, а според kaltchevmg се вади, явно и при този вид има различни изпълнения. Колкото до почистването на твърди отпадъци ми се струва че първия сифон ще е по лесен за почистване отколкото втория при който ако влезне боклук зад преградата на която е тапата ще е невъзможно да се изкара оттам.
Каналски - специалист
Немога да препоръчам модел/производител. В момента из страната се предлагат производство на HL,Viega, Kessel, ACO и други (сигурно в София град най-много). Това че е пластмасов да не те плаши (май е най-добре да е полипропиленов PP), няма вечни ремонти. Верно красота си е тънкостенен емайлиран чугунен подов сифон, но като видя такъв в магазин ще се снимам с него :) Цената ще стане "трицифрена", ако се заиграеш с решетката, което не е лошо. Ти колко подови сифона имаш в къщи :)
Бързо оттичане ... проводимост, трудна работа ... стеснени/намалени сечения, ръбеста конструкция, трудно почистване ... все отрицателни качества ... немога да кажа нищо конкретно. За миризмата, проблема е пак "комплексен".

Прикачен файл

floor.drain.png
чугунен подов сифон
floor.drain.png (18.88 KиБ) Видяна 11412 пъти
Rumen Iankov - специалист
Вземи си сифон номер 2
ciryl - напреднал
Здравей,
И аз ти препоръчвам №2.
№1 се произвежда от скоро и нямам добри впечатления от него.
bonjyr89 - специалист
И двата са пълни боклуци.В апартамента имам номер 1 и се запушва и от най-малкото нещо.На село имам номер 2 той пък не се отича и трябва да му се вади пластмасовия боклук.
Слушай Каналски той е прав.
vpa - специалист
Така! Нека и аз да се включа. Правя си ремонт на банята и сега ми предстои избор на сифон. Този сифон 1 на мен също не ми вдъхва доверие че ще се отича бързо, а сифон 2 го имам монтиран от 20г. и досега не съм имал проблем (даже са няколко в цялата къща). Сега си търся пак такъв, но немога да си намеря. Обиколих цял Бургас и неможах да намеря. Ако някой знае къде има в града нека пише, че требе да лепим тирикот :-D
  • 1
  • 2

Тема "Помогнете за избор на рогов сифон" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: