Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
mirk - майстор
:? Последно взимах от кварталната железария ф110 за цена около 10лв за 4 метра на някаква неизвестна българска фирма мисля че беше Еспейс или нещо подобно. Имаше си някакви надписи. Тръбата я ползвам за водосточна на отрито и на слънце за сега няма промяна в материала или течове. За същата тръба в магазин официален дистрибутор на КДН Габрово ми искаха някъде над 25лв :?
filmatoplo - майстор
Да евтини са тия , на някой ще свършат работа. :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Такива ментета продават по тези квартални магазинчета, особено по селата, та се чудя как се снабдяват с такива части. Явно си има паралелно снабдяване в Бг за кварталните магазинчета и за складовете на едро.
todor_velikov - специалист
въобще не е повърхностна капка и ние имаме такъв балон,и даже го боднах леко с 1 карфица и започна изпускане на вода,
обаче с муфа как ще стане като няма никакъв шанс за движение тръбата нагоре или надолу?! :?
Johny - майстор
LazarGanev написа:
Такива ментета продават по тези квартални магазинчета, особено по селата, та се чудя как се снабдяват с такива части. Явно си има паралелно снабдяване в Бг за кварталните магазинчета и за складовете на едро.
Не бих казал. че е от магазинчето. Аз бях купил от най-големият магазин в региона тази: http://www.napravisam.bg/forum/viewtopi ... 0%FA%E1%E8 тръба и след 10 аварии /пука се по дължина/ си купих от ВиК тръба на 16атм. и вече цяла година без аварии.
LazarGanev - "Велик майстор"
Kaто говоря в умалителна форма не значи, че и в големи магазини не може да се продава такава стока. Тръбите за водопровод са PN10, PN16, PN20, като цифрата означава налягането. По магазините обикновено продават първия вид за по-евтино
По същия начин е и с тръбите за канализация - например ф110 се произвежда с дебелини 3,2; 2,2; и 1,6. Някой ще познае ли кои се намират най-често в магазините?
:-D
Johny - майстор
Е да, но на тръбата пишеше PN12, каквото налягане е непостижимо за битов водопровод. :?
filmatoplo - майстор
Понякога има водни удари или въздушни които създават и по високо налягане , последно време в нашия град не намирам по магазините -складове полиетилен с дебелина на стената над 2-3 мм -при стягане се сплесква и не държи връската .Едно време имаше як полиетилен на КДН Габрово -4-5 мм и яки фитинги Астрал ли бяха -огън не ги гореше.
Каналски - специалист
Johny написа:
Е да, но на тръбата пишеше PN12, каквото налягане е непостижимо за битов водопровод. :?
На Теория уж не , ама напрактика не е невероятно, особенно ако има система за повишаване на налягането.
Причината е да има тръби PP за по-голямо налягане (по-голяма дебелина) е, че при по-висока температура драстично пада носимоспособността на материала и се получава ... и пр. и пр. по-дебели стени. Плюс с времето се променят/влошават малко характеристиките и се работи с коефициент на сигурност от 1,6 до 2 и такива ми ти работи. А за наличието на дефектни и фалшиви материали .... джунгла!

Тема "Некачествен полипропилен" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: