• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Inch HIgh - помощник
Здравейте,

моя случай е следния:

Канализационните ми тръби в апартамента са монтирани преди около 40 години и са чугунени!
По-големите са с ф110-115, минават през банята и са снаждани през 1м, към които имам намерение да вържа тоалет, мивка от банята, и канала от кухнята с пералня и евентуално миялна машина.

От кухнята ще ползвам ПВЦ ф50, като предполагам, че диаметъра е достатъчен, мивката от банята също ф50 и тоалета е с ф110, стандартно.
Ако някой е правил подобни снадки да помага, защото вече двама Вик майстори казват, че няма да стане...
А, забравих и сифона в банята също - ф50.
Евентуален проблем може да се окаже, че няма да мога да снадя новата ПВЦ тръба с уширението на чугунената (муфата), защото се пада на долния етаж!
Последна промяна от Inch HIgh на пон май 02, 2011 4:33 pm, променено общо 1 път.
Каналски - специалист
някаква картинка за идея .... ама са малко други тези тръби

Прикачен файл

castiron.JPG
castiron.JPG (44.74 KиБ) Видяна 5340 пъти
masterval - майстор
"Ако някой е правил подобни снадки да помага, защото вече двама Вик майстори казват, че няма да стане..."

Става, виждал съм го, но не съм го правил.
PCL82 - майстор
В каталога на Wawin има специални преходи между ПВЦ и чугун и между ПВЦ и каменин и обратно. Предлага ги Бгтерм. В някои железатии предлагат разширени със шаблон ПВЦ тръби (правени в работилница) за преход към каменин.

Тоалетната чиния с долно или задно оттичане е? Променя ли се мястото й?
Трябва ли да се реже вертикалния щранг или има само ка се надгражда от съществуващо отклонение на чугуна?
Inch HIgh - помощник
Да, за съжаление никога там е нямало тоалет...

Ще се реже вертикалния щранг, искаше ми се директно ПВЦ-то да влезе в главата на долната чугунена тръба, но се намира в съседа отдолу на една педя от тавана му, а той естествено не е съгласен.

Тоалетната чиния ще е със задно оттичане, моноблок на нашенска фирма.
LazarGanev - "Велик майстор"
Я виж тук на 33 стр. нещо няма ли да си харесаш:
http://intermetal.bg/downloads/download ... 4.2011.pdf
Каналски - специалист
LazarGanev написа:
Я виж тук на 33 стр. нещо няма ли да си харесаш:
http://intermetal.bg/downloads/download ... 4.2011.pdf
Според мен е Грешка! Те са за Grooved Pipe.
Изображение
Изображение Изображение
LazarGanev - "Велик майстор"
Така е, но в случая се търси някакво побългаряване така или иначе
mitaka_vk - специалист
Това което предлагаш е за муфиран чугун, ако се реже чугунената тръба най добрия вариант е с разклонител от чугун и връзка със скоби за чугун - рапид.
Но повярвай ми удоволствието не е евтино.

Изображение
Това е разклонителя

Изображение
Това са свързващите скоби

Изображение
Това е връзката от други материали към чугунена гладка тръба.

Ето тука има повече информация http://www.saint-gobain-hes.de/produkte/pam-global-s лошото е че е на немски, а той не ми е от силните езици :wink:
  • 1
  • 2

Тема "Връзка на ПВЦ с чугунени канализационни тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: