Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
Robert - специалист
Миналата есен започнах ремонт на апартамента си. Подмениха ми всички водопроводни тръби с полипропиленови както и беше изградена система с радиатори за локално отопление на природен газ. През пролетта се получи едни теч в банята,оказа се недобре стегнати тапи за мястото на душ-батерията. Монтираха душ батерия там и след седмица теч се получи на местото /поне така мисля/ където бяха изводите за захранване на смесителя за шкафчето в банята.Веднага сложихме кранове там,дотогава бяха тапи,монтирахме смесителя и досега всичко беше добре. Тая вечер обаче констатирах отново теч долу ниско от фугата където се съединяват вертикалните и хоризонталните фаянсови плочки. Спирайки водата теча също спря. Пропуснах да поясня, че при изпитанието на цялата система същата беше "надута" с въздух след монтажа. След това беше пусната и студента вода пролетта преди течовете. Те се проявиха едва след пускането на топлата - монтажа на котела.
Въпросът ми сега дали този теч е вследствие на недобре затегнати кранове и с времето се охлабят или е на някаква спойка на тръбите или още по-лошо- на спукана тръба. Това е важно, понеже, ако се окаже тръба под фаянса ще трябва разбиване на същия. Все пак си мисля обаче, че ако е тръба едва ли повече от 3 месеца нямаше да тече.
Rumen Iankov - специалист
Може да е теч между крана и полипропилена.А също така и недобра спойка при лепенето на тръбите.
Каналски - специалист
Robert написа:
....
# невероятно е да има самоспукала се тръба, може след монтаж да е пробита
# рядко протича при местата на заварките, освен ако е изключително калпаво направена
# най-често протича при лошо уплътнени резбови съединения

Тема "Теч в банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: