• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
dando - напреднал
Здравейте, Майстори!

От около два месеца съм на квартира и още в началото забелязах, че смесителят на кухненската мивка тече - в началото прокапваше по-слабо, напоследък доста по-силно.
Мислех, че е възможно да е от маркучите (гъвкавите връзки) или присъединяването им, но днес го разглобих и почистих.

Моделът прилича на този и вероятно е слаган преди 8-9 години:
https://www.8mpay.com/banya/smesitelni- ... nya-ql2605

Ето и снимки:
Изображение
Изображение


Изглежда главата е здрава и няма проблем с нея. Прокапването е през основата. Предполагам, че понеже чучурът се върти, уплътненията около него вече може да са износени и затова да протича:

Изображение
Изображение

Освен черните каучукови пръстени, има и два бели и тънки пластмасови (или тефлонови?) - видяха ми се единият с квадратно, другият с ромбоидно сечение.

Маркучите също имат нацепено уплътнение:
Изображение


Въпросите ми са:

1. Коя е вероятната причина за течовете според Вас?

2. Струва ли си да се търси ремонтен комплект пръстени и да се сменят?
а. ако да, то предполагам, че е добре и маркучите да се сменят с нови. Присъединяването е с "гъвкави връзки G3/8" (това 3/8 цола радиус ли трябва да е?)
б. къде да търся такива пръстени (и маркучи)? От София съм. Ако има цели комплекти, вероятно ще е най-удобно. :-)

3. Ако не си струва да се ремонтира смесителят, засега съм се спрял на Видима като резервен вариант. Надявам се, че там няма да е трудно да си намеря смесител в комплект със същите гъвкави връзки G3/8, за да не трябва да преправям инсталацията натам.

Благодаря Ви предварително!

Поздрави,
Николай
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Първо, това е работа на хазяина. Второ. Винаги се сменят и гъвкавите връзки. Трето. Май трябва да се смени целият смесител
dragozow - майстор
Ако има кой да плати на Видима не се занимавай с тоя Синхро, щом е работил 10 години няма смисъл.
Chefo77 - майстор
Не е задължително да е на Видима, щом е под наем и едно Ферро ще му е ОК. Чувам хубави работи за тях, полски са УЖ, в момента има два модела от този тип на под 30 лева в Алати.
Офтопик, но за мен не си заслужава да му се бае на това Синхро. На мен ми се драйфа от тях само като ги чуя как работят. :(
dragozow - майстор
На мен ми се драйфа от тях само като ги чуя как работят.
Шуми яко и е дърво. Не знам, у нас на Видима нищо не е мръднало и изглеждат така както първия ден. Тогава не бяха евтини, те и сега не са, но има разни промоции.
jekasus - майстор
dando написа:
1. Коя е вероятната причина за течовете според Вас?
Не разбрах къде тече? Само като се пусне крана или подгизва постоянно?
dando написа:
2. Струва ли си да се търси ремонтен комплект пръстени и да се сменят?
Стотинки струват, при монтаж поне веро да се ползва, че на сухо ... нали знаеш :-D
dando написа:
а. ако да, то предполагам, че е добре и маркучите да се сменят с нови. Присъединяването е с "гъвкави връзки G3/8" (това 3/8 цола радиус ли трябва да е?)
И те са за подмяна, щом си ги пипнал след 8 години - носиш в магазина, те ще подберат подобни.
Chefo77 написа:
едно Ферро ще му е ОК. Чувам хубави работи за тях, полски са УЖ, в момента има два модела от този тип на под 30 лева в Алати.
В Добрич, като видя кола с полска регистрация, съм сигурен, че не я кара българин, досега не съм сгрешил нито един път...
dando - напреднал
Здравейте,

Много благодаря на всички за полезните отговори!

Тази вечер купихме Vidima SevaMix, поради доста по-подходящите му размери за нашата мивка.
За момента съм доволен, но с времето ще си покаже.

Междувременно може би ще погледна Синхрото, когато имам време, и да му намеря резервни пръстени и уплътнения.

Поздрави и всичко добро!
Chefo77 - майстор
Честито!
Синхрото го командировай в някой казан, възможно най-далеч от квартирата! :)
MamaMy - майстор
Не ги слушай! Поправи си синхрото и утре като сменяш квартирата си ги смени пак. Докато бях на квартира ми беше писнало да слагам крушки и глави на батериите. Където ида и все сложени някакви стари неработещи боклуци или въобще няма никакви. Все аз будала и слагам. На последната квартира ми беше прекипяло и направих опис при приемането. При издаването си издадох по опис. Имах над 10 свободни крушки. Дори една батерия скоро подарих на приятел, че беше с врътките за стена, а аз такива не ползвам. :-D
Chefo77 - майстор
И ти си прав. Не се бях замислял за това, а си прав. Изключих, че може ако да напусне квартирата, да си прибере инвестицията. Вероятно защото никога не съм живял на квартира и не разсъждавам за дома си като за чужд имот.
Ама Синхрото си е гадно де :lol:
  • 1
  • 2

Тема "Смесител Synchro тече от основата" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: