• 1
  • 2
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
nikolovvd - майстор
Въпросът за това чудо е следния:
Оказва ли влияние въртенето на черния палец? Може ли с него да се настройва клапана на какво налягане да отваря и да изпуска налягането предизвикано от разширението на водата при нагряване.

Прикачен файл

ВК.jpg
ВК.jpg (29.5 KиБ) Видяна 2200 пъти
todortv - майстор
Като надигнеш палеца, ще видиш канал за отвертка.
Като затягаш, увеличаваш усилието на пружината.
nikolovvd - майстор
Дано да е възможно, защото при отваряне на крана на топлата вода, от бойлера се чува пукане, което ми говори, че се освобождава налягането, което би трябвало клапана да изпусне. Все пак това му е другата функция, освен да не пуска водата в обратна посока.
todortv - майстор
Клапанът изпуска налягане над определен с пружината праг.
Като развиеш ще започне да капе и ще изравнява налягането на водопровода и бойлера.
Защо при старите бойлери не се чуваше пукане :-D
Andri01 - майстор
Периодически / поне веднаж месечно/ трябва да се продухва клапана. Не е препоръчително да се пипа настройката му!!! По-добре при съмнение,да се смени с нов!
nikolovvd - майстор
Бойлера е на 4 месеца. Едва ли е натрулал варовик за толкова време, а е със "сух нагревател". :?
Стиви - специалист
Ако бойлера пука всеки път когато пуснеш водата, значи не е от топлинните разширения и проблема няма да се реши от клапана. Предполагам че бойлера е неръждаем. Пукането им е масово явление, защото ги правят от тънка ламарина.
nikolovvd - майстор
Преди живеех в къща и бойлера беше в мазето. Не съм го чул да пука, но съм виждал капка на отвора за освобождаване на налягането. Сега съм на VІ-тия етаж, което прави 1.5 атмосфери разлика в налягането на входящата вода.
Възможно ли е и това да оказва въздействие.
Junak - майстор
Затова я няма капката. Пукането е нормално, Като го чуя да пука, без да е пусната вода, значи спира и след малко вече няма вода. Правят ги от по тънка ламарина. Предполагам "Теси" :)
  • 1
  • 2

Тема "Комбиниран възвратен клапан за бойлер" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: