Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
enean - напреднал
Здравейте,
Стигнах до монтажа на душ батерията си в банята. Всичко е завършено до плочки. Имах два ексцентрика "s", и ги навих на "сухо" без калчища заедно с капачките и душ батерията, за да видя дали всичко е наред. Колената с вътрешните резби са по-навътре от плочките - монтирани са на първия слой гипсокатрон, а след това има и още един слой гипсокартон плюс лепило и фаянс. Исках да разбера дали капачките като се навият на ексцентриците дали ще прилепнат към плочките и заедно с това дали душ батерията ще се навие плътно до капачките, защото не искам да ми се вижда резбата между капачките и батерията. Като пробвах на "сухо" с две три слагания на всичко заедно с батерията установих че би трябвало да стане, ексцентриците не се завиваха точно до край - имаше поне един два оборота преди края. Проблемът беше, че нямах ключ а и мястото на завиване с гаечен ключ на ексцентрика доста се доближава до ръба на плочките, а и нямам опит с ВИК особено с тия калчища си е риковано - всичко става, мога да спукам месинговата резба и т.н. Затова се обадих на едни. Дойдоха и без много да му мислят и мерят завиха душ батерията (от вторият път, понеже при първия даже и капачките не пребираха). Казаха, че не можело повече да се навива - било рисковано, въпреки че преместил калчищата на последните резби по ексцентрика. Сега, вярно е че мерих душ батерията без гумички, ама сега ми се вижда резба около 7 милиметра. А в описанието на душ батерията пише че всичко е перфектно адаптирано, така че да не се вижда резба, и то при положение че колената с вътрешните резби са наравно със стената с плочките а моите са 1-1,2 сантиметра по-навътре.. Виждаща се резба при мен означава лош наклон на душа вертикално назад.
Мога ли да срежа екцентриците или това не се прави, и ако не, продават ли се такива по-къси (моите бяха около 5 сантиметра ълги)?
Препоръчайте ми някой доказан майстор ВИК - имам това да се прави плюс свързване на една лира в банята.

Прикачен файл

2014-11-23-1928.jpg
lyubohar - майстор
"Виждаща се резба при мен означава лош наклон на душа вертикално назад."

Душа няма ли закрепваща стойка?Ако има тя би трябвало да е регулираща.
Ако не намерите по къси "S"може да се срежат.Но зависи от дълбочината
на колената в стената.
Може да се отреже и откъм батерията,но трябва точно вертикално,
че няма добре да легнат уплътненията.
Освен това има и по високи капачки за батерии.
kozl - майстор
По принцип има и по-къси и по дълги ексцентрици и ако се режат трябва да се шлайфат така, че повърхнината на уплътняване към батерията да е перпендикулярна на оста на тръбата. От другия край резбата е конусна и мисля, че не е добре да се реже, по-добре търси по-къси.
svetliopi44 - Чирак...
Има капачки които се регулират според случая, даже могат да скрият въобще гаиката което на мен лично ми харесва повече...
Приблизителна цена около 4,50 за комплект.



Изображение
enean - напреднал
Ще занеса два комплекта ексцентрици на стругар, за да ги шлайфа отпред откъм батерията и ще пиша какво се е получило.
enean - напреднал
Реших си проблема с тефлонова лента. Развихме ексцентриците, и ги пренавихме с тефлонова лента, която позволи навиването почти до край. Няма теч всичко е наред :) (чукам на дърво, пу пу )
Иначе намерих по къси ексцентрици италиански във едно ВиК на "Черни Връх", ама те пък се оказаха прекалено къси :)

Прикачен файл

2014-11-25-1930.jpg

Тема "Много издаден ексцентрик" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: