• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
tassel - специалист
Какво имаш предвид под странен преход? Това са два прехода от метал към ППР - един с външна и един с вътрешна резба. Получи се така, защото миналата година правих ремонт на кухнята и сменях тръбите там. Тези тръби, които излизат от стената идват от там. Направих го така, защото трябваше много да къртя, за да пъхна машината. Сложил съм калчища, не тефлонова лента. Всичко съм правил сам. :)
LazarGanev - "Велик майстор"
Щом е калчища може и да спре да капе, изчакай. Много по-лесно и сигурно щеше да стане с ППР холендър.
sek.1 - специалист
Изчакай още няколко дена калчищата държът със закъснение.
tassel - специалист
Ето една снимка преди смяната на тръбите, за да ви стане по-ясно. :)

Прикачен файл

ремонта3.jpg
ремонта3.jpg (181.21 KиБ) Видяна 11411 пъти
Time2Burn - специалист
А, то това било изолацията, аз мислех че там е метала. Ми изрежи двата прехода и с две муфи и парче тръба ги премахни. Режеш преди коляното от към кухнята, сваляш главата на поялника и нагряваш с едни гарги и женската глава.
tassel - специалист
Как да я нагрея, какви са тези гарги? :?
rulom - модератор
Без да натрапвам правила за ВИК, ще споделя моя "опит".
За съединения от поцинковани елементи с конусна резба се ползват само кълчища ,за съединения от типа ПЕ или др.,т.е. с права резба се ползва само тефлон.Спазвайки тези правила досега не съм имал проблеми.
Успех с отремонтирането!
vidrata - специален-специалист
Рулом а защо при права резба само тефлон?? Какво става ако е с калчища????
rulom - модератор
При конусните резби кълчищата се самозаконтрят и уплътняват, но не позволяват голям ход за нагаждане на детайла, при правите резби калчищата стигат до един момент на стягане, след което превъртат и се движат свободно заедно с муфата от връзката.Случва се и да задържат кълчищата на права резба,но това е въпрос повече на късмет отколкото на майсторлък :wink: .Докато при тефлона нещата са по-различи, позволява ти да го навиваш докато детайла дойде на нужното разстояние,важното при него е да не се връща назад навивката на детайла.
Според мен най добре се работи с течния тефлон. :wink:
vidrata - специален-специалист
Така........ аз решавам проблема с "превъртането на калчищата при неконусна резба като стисна външната резба с тръбния ключ няколко пъти на различни места та да "надраскам" резбата (но предполагам че това ти е ясно).Друго - не е вярно че "всичко е на късмет" има си майсторлък в навиването на калчищата.
А тефлоновата лента я мразя за това което и ти си писал ,че като върнеш и 3мм на зад и притича.
За течния тефлон съм съгласен.А какво мислиш за калчища + течен тефлон.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 10

Тема "монтиране на полипропиленови тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: