• 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
mitko64 - майстор
Благодаря за линка! Страхотен е!
ohdan - специалист
Здравейте,предстои ми да полагам от тези ПП тръби за вътрешна мрежа като цялото разстояние е малко /заедно с чупките в ъглите 2, и други 2 по стените/ има общо 6м. Тръбите и другите неща /фитинги/ съм си набавил и мислих да си ги поставя сам, но....излиза че с тези цени на поялниците и на ножиците за рязане на тръбите /най- вече/ ще трябва да търся майстор :? Та въпросът ми всъщност е , колко ще ми струва :?: За по- точна представа, цялата работа ще се състои в заварката на 4 колена, 1муфа, и съответно от/до точки където също ще се лепи??
Извинявам се ако въпросът ми ви изглежда смешен но в тези времена.. #-o
Благодаря предварително!!
v_tan - специалист
Сега ако има някой от Пловдив дето има поялник и му се пие бира.... :razz:
piron45 - майстор
ohdan, най добрия начин е да намериш някой да ти заеме инструменти, или пък приятел да ти го направи срещу почерпка. Иначе питай някой специалист колко пари ще ти излезе монтажа и си направи сметка кое ще ти е по евтино - да си го направиш сам / ако можеш/ или специалист.
Ще ти кажа какво беше при мен. Имах да слагам изводи за 3 батерии, бойлер, пералня и водомер. Извиках един майстор да ми каже колко ще струва и той закова цена 300лв само за работа. Казах му директно да си гледа работата. Купих си материалите, взех си ножица /8лв/ и поялник /35лв/ и всичко ми излезе 130лв. Не бях пипал поялник, но прочетох малко в нета и си го направих сам без да протече от нито една спойка. Може да е късмет на начинаещия :) Поялника и ножицата си ми останаха и опита от работата също.
Желая ти успех.
ohdan - специалист
Здравейте отново и благодаря за съветите :2thumbs:
До v_tan , за съжаление такъв де
то само да му се пие бира не се намери [-X човекът си искаше заплащане но след свършване на работата . Предварително не сме говорили за цената. Всичко на всичко залепи 4 колена ,една муфа, и две основи за връзките на крановете - 15лева :?
До piron45 , много мислих и за твоят вариант но това което ме спря бе че от прочетеното в интернет , работата не е толкова лесна за начинаещ. Освен това цените на ножица и поялник ми се видяха доста солени за работа за два часа. Иначе имаше възможност , предлагаха ми инструментите под наем но не се престраших. Както и да е, при следващо налагане ще се пробвам и ще търся начин да си закупя инструменти.
Всичко хубаво :partyman:
dextrofer - помощник
Здравейте, имали вероятност след като затворя стената, налепя плочки и сложа бойлера, от горещата вода да избие някоя връзка. При студена след 72 часа тест няма течове.

Благодаря предварително.
marmoz - специалист
dextrofer написа:
Здравейте, имали вероятност след като затворя стената, налепя плочки и сложа бойлера, от горещата вода да избие някоя връзка. При студена след 72 часа тест няма течове.
Ако си нагнетявал кръга за топла вода няма да избие,ако си нагнетявал само студеният кръг вземи нагнети и топлия като няма теч "Смело и Безотговорно метаи плочките" :)
dextrofer - помощник
marmoz написа:
dextrofer написа:
Здравейте, имали вероятност след като затворя стената, налепя плочки и сложа бойлера, от горещата вода да избие някоя връзка. При студена след 72 часа тест няма течове.
Ако си нагнетявал кръга за топла вода няма да избие,ако си нагнетявал само студеният кръг вземи нагнети и топлия като няма теч "Смело и Безотговорно метаи плочките" :)

И топлия нагнетявах. Благодаря много! :respekt:
kozl - майстор
Ето една кофти случка с РР тръби
Прикачен файл:
Resize of PC261726.JPG
Resize of PC261726.JPG (50.19 KиБ) Видяна 5367 пъти
Прикачен файл:
Resize of PC261732.JPG
Resize of PC261732.JPG (52.39 KиБ) Видяна 5367 пъти
Тръбите са от хоризонталната разводка на блока в Сутерена. Със сигурност не са мръзнали, а още по-интересното е че между "Инстапласта" тук там имаше тръби "Екопластик", които бяха като нови. Но сменихме цялата хоризонтална разводка в сутерена та покрай нацепените паднаха и здравите тръби. И така вместо 50 години смяната стана на по-малко от 10 години. Сега пукат по вертикалите ама там е сложно, че са затворени в куфари под плочки. Късмет вади този, който има "Екопластик" по верт.щранг. Туй то - според мен дефектна партида.
Каналски - специалист
kozl написа:
...
Това е Супер Интересна Новина ! Ако може запази повече парчета за Мостра !
Доколкото си спомням тръбите с марка Instaplast ги екструдират(поне някои диаметри) в Пловдив ...
Малко информация , ако може какво пише друго като маркировка по тръбите, и някаква информация за Температурата и Налягането ?
  • 1
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10

Тема "монтиране на полипропиленови тръби" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: