Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
MamaMy - майстор
Не си уцелил пластелина Трифуне. И този съм пробвал, но е бледа имитация на оригинала. Пробвай Sun-Fix и тогава ще говорим пак. Ползвам го от над 15 години и съм изразходил сигурно 50 опаковки. Картера ми е залепен с такова и в момента. Лепил съм бойлер от който бликаше вряла вода. Спря теча и изсъхна за по-малко от минута. Собствениците го ползваха още няколко месеца така и докато не ги заплаших, че ще ги съдя за щетите ако пак ме наводнят (бяха ми съседи отгоре), не го смениха. На един приятел лепих панелен радиатор. Също беше порядъчно изгнил. Дори го разделихме на две половинки. Едната беше съвсем неспасяема. Фитингите ги заварихме с електрожена, но ламарината много тънка и не стана за заваряване (турски на 3-4 години). Това се случва на Коледа. Идваха си за малко от Испания и завариха някакъв кошмар. Всички радиатори пробити. В къщата -20. Къде да търсят да купуват радиатори? Закърпихме системата и я ползваха 5-6 дни докато си бяха в България. Не знам после какво стана защото сина му се ожени и се нанесоха да живеят там.
А колко принтери и копирни машини е спасило това лепило не ми се смята. В офис техниката е пълно със пластмасови зъбни колелета които са и олекотени на всичкото отгоре. Направили са ги кухи и само с ребра като спици. Като остарее пластмасата е се цепи. Или вътре покрай оста или падат част от зъбите. Като се цепне вътре и набитата ос започва да боксува. Сваля се, поизрязват се част от спиците и се стяга спуканата тръбичка със свинска опашка. После цялото колело го запълвам с пластелин и става вечно. Когато се оронят зъби, изрязвам увредения сектор и запълвам всичко с пластелина. После в него нарязвам зъби и ги оформям с пилата. Много машини си заминаха с уж "временно възстановени колела" докато поръчаме оригинални. Изкараха по 5-10 години след ремонтите.
hidrazin - майстор
вт апр 02, 2024 11:23 amКиррил написа:
Имам една тръба 3/4 поцинкована, която минава от водомера двадесетина метра из двора под земята на 60 см, но е полагана 60-те години и ако възникне проблем във времето, искам да съм подготвен да закрепя нещата докато се организирам с подмяната. Сега не ми се сменя, но ако се наложи....
За такъв случай под земята направо забрави за лепенки, мазила ...
В краен случай се подготви само и единствено със скоба.
От разните лепила, мазила, маджуни ... винаги имам налично от ТОВА
Изпробвано многократно и във всякакви ситуации.
Освен водни неща с него съм лепил автомобилни радиатори и даже два пъти резервоар на моторетка.
Има си публикувани данни за него:
Устойчивост на сила на натиск 80 N/mm2
Устойчивост на сила на опън 30 N/mm2
Работна температура -35 ºC - +200 ºC
От него има още два модела но не съм ги използвал и нищо не мога да кажа.
Но тоя жълто и синьо е голям звяр... :-D
:partyman:
P.S. Пу, MamaMy ме е изпреварил докато се натуткам. :)
Напълно подкрепям! Който веднъж е пробвал, друго няма да купи.
Великия Поксипол е пълен та...шак в сравнение с това.
вт апр 02, 2024 7:00 pmMamaMy написа:
Напротив, уцелил съм, щом седи десетина години!!!
Дано не ми се налага да се целя вече, но щом го препоръчваш заприходявам един фикс.
chapara - майстор
вт апр 02, 2024 7:16 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт апр 02, 2024 7:00 pmMamaMy написа:
Напротив, уцелил съм, щом седи десетина години!!!
Дано не ми се налага да се целя вече, но щом го препоръчваш заприходявам един фикс.
И аз😁 ,видяла жабата че подковават магарето и дигнала крака😄
hidrazin - майстор
вт апр 02, 2024 8:04 pmТрифон П.Трифонов написа:
Да се ориентираме правилно!
https://www.google.com/search?sca_esv=e ... 9&dpr=1.38
[-X За теб НЕ МОЖЕ. Пости е... :-D
:partyman:
Еййййй!!!
Само да минат.........Освирепял съм, а още къде е...
MamaMy - майстор
Няма да съжалявате стига да имате ръце да го размачкате. От жълто и синьо трябва да стане еднородно зелено и приятно меко. След това имате минута за работа защото започва рязко да втвърдява и край с мачкане и мазане. Аз без такова не оставам. пише че го правят в Швейцария та напълно им вярвам.

ПП Моя Великден мина. В Лидъл налазих вакумирано свинско бонфиле на 5 и нещо. Купих 3 кила и ги закусих. Много беха добри и без фикс.
hidrazin - майстор
вт апр 02, 2024 8:13 pmMamaMy написа:
Купих 3 кила и ги закусих.
За една закуска ли? :? :shock:
:partyman:
MamaMy - майстор
Е, по 3 пъти на ден. Така е приказката. Лека зърнена закуска: Каквото зърна и го закусвам :-D

Тема "Дайте мнения за лепенки за спиране на теч на вода в тръби под налягане." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: