Водни помпи, хидровори, ВИК, канали зация и др.
PCL82
В момента на вилата подменяме водопроводните тръби, които минават през двора и захранват къщата.Възникана следният проблем:пред къщата има дренаж като буква П, но със заоблени ъгли на около 1.30 е долния му край.Новата тръба ще мине на различно място от старата,но поради особености на терена и дървета се налага пресичането на дренажа да стане точно на завоя където е широк около 2м. Не искаме да го разкопаваме, защото ще завалят камъните от страните на изкопа,ще влезе много пръст ,а и има опасност да се счупят надупчените керамични тръби на дъното му. Как бихте пробили дупка дълга 2 метра за 3/4 цолова тръба през чакъла или през земята(гнила трошлива скала) под дренажа? Достъп има и от двете страни(не е залепен до къщата).
Благодаря
velsi - Почетен майстор
Ами как. Бих си направил някакво приспособление за целта. Нещо като сонда, но хоризонтална. Два метра не е чак толкова голямо разстояние. Примерно една тръба с малко по-голям диаметър от 3/4 цола, отпред бих я зарязал с ъглошлайфа да се получи нещо като зъби на трион, а в другия край подходящ напречен отвор, така че да може да се вкара нещо, с което да се върти. Маркираш мястото и започваш да набиваш докъдето върви. После въртиш. Ако не стане отведнъж вадиш, почистваш вътрешността на тръбата и пак продължаваш. Мисля, че ще стане така. Това ми хрумна в момента, не съм го правил.
Или пък, ако е толкова меко и успееш да набиеш цялата тръба на тези 2 метра нека направо по-широката тръба да си остане и да вкараш в нея тази от 3/4... Успех! И непременно да споделиш резултата.
Стефан - майстор
Аз съм правил такова пробиване, но за тръба 1/2 цола. За 3/4 ти трябва тръба с външен диаметър Ф32 мм. Заточваш върха на тръбата вътрешно с полуобла пила. От другата се заварява по-дебела планка от външната страна. За 2 м проход тръбата трябва да е дълга над 2,5 м. Набиваш с чук доколкото е възможно в правилната посока. не е необходимо да се върти. След това с удари по планката изваждаш тръбата, и почистваш. И така, докато пробиеш необходимия отвор.
Може да има проблем, ако отпред се окаже, че има по-голям камък.
Успех!

Тема "Пресичане на дренаж?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: