Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
pac_ - специалист
А преди тези клими имаше един на който течеше конденз от вътр, тяло.Оказа се ,че "майстора" е монтирал вътр. тяло с 3,5см под нивото на кондензната тръба.И отделно отзад тръбата правеше "корем" където се събираше конденз.Ама понеже е монтиран над мивка,можел и така да работи-сега нямали време за губене-"много работа" имало!!!Къде?!?Ако така я вършат,ще имат и още доста..... :lol:
Благодаря! Наистина беше потопена тръбата навън.
Оправихме я и решихме проблема.
penev75 - помощник
А защо не трябва да е потопен маркуча за конденза? Моят е в една 10 литрова туба на терасата и редовно е потопен.
Pandurko - специалист
Ако има 2 сифона (кореми ) на кондензната линия един след друг и последния е по-дълбок от първия, водния стълб на първия не стига да преодолее водния стълб на последния. И се получава парадокса тръбата виси 2м надолу, а водата не тече. :-D
Духаш - всичко е наред, до следващото препълване на ваната. Ролята на втория сифон играе потопения край в съд с вода. Ако има и първи сифон някъде в стената и проблема е на лице.
Има и една друга причина за прокапване. Непокрити гайки с изолация на вътрешното тяло.
Благодаря и аз за насоките!
Протече от вътрешното тяло. Първото, което ми хрумна бе да надуя външния изход за конденза, но ме достраша да не влоша положението /да набия набраните мръсотии на по-лошо място/, та реших първо да погледа какво казват знаещите и можещите. Духнах леко, усетих как с известно усилие налагането преодоля явно натрупване на мръсотии, от вътрешното тяло прикапа по-динамично, а от външната тръба /за конденза/ се затече една струя ....
Та сега отново е като истинско.
fox_vt - майстор
При профилактиката е нужно при смъкване на турбината да се почисти и тавата за конденза.Това се прави при профилактиката на климатика.Чистенето на филтрите не е профилактика :!: както не е профилактика и бърсането на прозорци и минаването с прахосмукачка/парцал пода :lol:
В този ред на мисли, може ли и няколко съвета какво да се внимава при така споменатата профилактика или е глупаво 'да се правим на майстори' ?
fox_vt - майстор
Ако ще го разглобяваш особенно внимание за винтове,щипки и кабели при демонтаж.
атстоилк - помощник
Най-добре профилактиката да оставите на хората които си изкарват хляба с това, е ако искате да понаучите нещо, стойте до тях и ги гледайте от близо. Но ако климатика е нов и в гаранция задалжително оставете профилактиката на фирмата, иначе може да направите нещо което не трябва и да ви отпадне Гаранцията.... [-X
В началото на годината извиках специалисти, да ми направят профилактика професионално. От препоръчана фирма и т.н. Иначе нищо му нямаше на климатика, ама нали така се правело. Сега ми се наложи да го пусна на изстудяване и протече на паркета в хола. Оказа се, че са монтирали една водосборна лайсна накриво, което отвеждаше водата към моторчето на подвижните ламели.
Иначе и аз си мислих, че да извикам майстори е по-добрата идея, защото туй им е работата, но пак ми се наложи да се оправям сам накрая. И добре че моторчето оцеля.
Да живее YouTube и хората, които постват полезни неща там.

( "извикай майстори" не е ли странен съвет, за форум с име Направи сам).

:?
:rock:

Тема "Проблем: теч на конденз от вътрешното тяло" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: