• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
lyubohar - майстор
Да,и комшиите така направиха и сега всичката миризма ми влиза през прозореца.
saviva - помощник
nikolovvd написа:
Няма нужда, освен ако не предвиждаш в бъдеще нещо друго - да прекараш въздуховод и да се включиш към отдушника на банята например или да пробиеш дупка на панела.
Самия абсорбатор има два начина на монтаж - за стената или за шкафа, под който се монтира.
бро !

Благодаря, отговорихте на въпроса ми. Всичко добро !
solar_entusiast - специалист
lyubohar написа:
Да,и комшиите така направиха и сега всичката миризма ми влиза през прозореца.
Значи, това се прави на стена където няма прозорци. :)
За да не се получава като при вас.
kozl - майстор
Принципно има няма прозорци не трябва да се прави, но като няма вентилационен щтранг до покрива е компромисно решение.
То и на фритюрниците има филтър па пак понамирисват и с филтъра.
По интересен е случая с премахнатите комини и после аспиратора през стената :shock:
Още по интересно, когато едно а също коминно тяло се ползва и за твърдо гориво и за аспиратори и като си помисля, че в комбинираните коминни тела всеки се включва де му се падне дупката от кюнеца на аспирацията :?
radius - майстор
Дано питащия да е разбрал, че това с този абсорбатор е един голям компромис. Къде ще отива влагата? Като е запушен отдушника и няма изгледи да се оправи, дупка навън е решението.
Ma3xNeo - напреднал
nikolovvd написа:
Няма нужда, освен ако не предвиждаш в бъдеще нещо друго - да прекараш въздуховод и да се включиш към отдушника на банята например или да пробиеш дупка на панела.
Самия абсорбатор има два начина на монтаж - за стената или за шкафа, под който се монтира.

Малко увод - за аспиратора е нужно извеждането на въздуха някъде на вън от помещението било то в комин, специална тръба за тази цел или директно на вън. Абсорбатора има филтри с активен въглен които пречистват въздуха и не е необходимо извеждането на вън от помещението на пречистеният въздух. Почти всички аспиратори които се предлагат масово на нашият пазар може да работят като абсорбатори, някой модели дори си идват директно с филтрите като окомплектовка към аспиратора.
Не съм съгласен, че не е необходимо да има отвор, не всички са снабдени с описаното от теб лостче, дори бих казал че много малко модели имат тази опция (ако не ме лъже паметта само при моделите на Тека съм го виждал). В някой монтажи схеми си го има и описано като изискване отвора на шкафа. Преди няколко месеца монтирахме на едни чуждоземци аспиратор който ще бачка като абсорбатор, жената упорито ни обясняваше че в Испания и е монтиран без тръба и дупка на шкафа, казах ок и го монтирах така, пуснахме го и - О чудо! вратата на шкафа се отвори под напора на въздушният поток, и набързо се съгласи че отвор трябва да си има :-D
Като цяло мнението ми за абсорбаторите е че са си бошлаф работа и голям компромис, които вършат добра работа там където се готви веднъж в месеца или са кухни за показност, ако има интензивно ползване - извеждане на вън от помещението на въздушният поток. Последното си е изцяло мое виждане. :yawinkle:
nikolovvd - майстор
Човека иска точно абсорбатор със съответните филтри, защото няма къде да свърже въздуховода за изходящия въздух.
Ако протечеш темата от начало ще видиш, че това е обсъдено и обяснено. :)
А да монтираш аспиратор, който не е с възможност да работи като абсорбатор си е хвърляне на пари през прозореца.
Ma3xNeo - напреднал
nikolovvd написа:
Човека иска точно абсорбатор със съответните филтри, защото няма къде да свърже въздуховода за изходящия въздух.
Ако протечеш темата от начало ще видиш, че това е обсъдено и обяснено. :)
А да монтираш аспиратор, който не е с възможност да работи като абсорбатор си е хвърляне на пари през прозореца.
Аз прочетох... Мисълта ми беше, че не всички разполагат с ключе за пренасочване на въздушният поток и при тях шкафа си се дупчи както при стандартен монтаж за свързване с комин, нищо че ще работи с филтри. ;)
  • 1
  • 2

Тема "Аспиратор без възможност за включване в отдушник" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: