• 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 68
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
denuchi - специалист
е чак пък за осиновяване. това за подкопаването незнам там и идея си нямам. има специалисти в тази облас те ще кажат. колко киловата мощност са ти нужни. и за какъв интервал от време става от 2,6 на 2м.
kuuuuuul - майстор
denuchi,майтап бе :lol:
Дебита от 2м3 го постигам с двете помпи които имам,а да ли може повече незнам,не обърнах внимание за колко време спадна може би за час.
Идеята на vanko68 много ми допада.Киловати незнам колко точно но мин. е три подови на 55м2 и макс.+ 15ал.гл.на 50см,бойлер 150л ,и две лири.Компромисния вариан го обмислям заради подкопаването.
vanko68 - специалист
Ако успееш да върнеш водата в земята с втори сондаж,било то и извън къщата,си решаваш проблема.
Аз лично не вярвам да ти падне къщата от това водочерпене.Щом нивото не спада,това означава непрекъснат приток на вода отдолу.
hygro - майстор
vanko68 написа:
Аз лично не вярвам да ти падне къщата от това водочерпене.
Оп! Да падне може би не, но все пак има немалка вероятност да се подмият основите и да вземе да поддава насам-натам. Не бих експериментирал, освен ако и без това не искам да бутам сградата.
denuchi - специалист
тук вече за основи, за подпочвени води, започна да става страшно. питай специалисти,че да не стане някоя издънка да строим нова къща. дано някой да обясни на по дълго и на широка. зада не стане от нищо нещо. и сега аз да попитам. : да се захваща ли с "Electronic expansion valve" или да си мина на старомодното ТРВ. дали ще си вкарам автогол или ще за добре.
kuuuuuul - майстор
Какъв ужас преживях докато го копах този кладенец,още ме държи така че шубето си е голям страх а и някой малко да подпали фитила и готово.Макар че до сега филтъра на хидрофора не съм го чистил но не съм и дърпал големи количества за по- дълго време.Между другото на 20на метра от мене минават тръбите на теца,а около тях е все жега да ли да не взема да копна до тях :? и да заровя малко тръба.
2v6 - майстор
hygro написа:
vanko68 написа:
Аз лично не вярвам да ти падне къщата от това водочерпене.
Оп! Да падне може би не, но все пак има немалка вероятност да се подмият основите и да вземе да поддава насам-натам. Не бих експериментирал, освен ако и без това не искам да бутам сградата.
Водата нали е на 8 метра под основите - що да ги подкопава :?:
hygro - майстор
2v6 написа:
Водата нали е на 8 метра под основите - що да ги подкопава :?:
В края на краищата с това си изкарвам хляба и виждам напукани сгради всеки ден. Как да се съглася с предположение, без обстойно да е проучено. При определени условия риск има дори и да се черпи от 8m, а последиците са прекалено сериозни, за да кажем "да" само възоснова на няколко думи във форум. Същото ще е онколога да каже "нямаш рак" след едноминутно оплакване по телефона... Без да се вземе предвид геологията на обекта, всякакви твърдения са безотговорни...
vanko68 - специалист
Добре де,но като съм писал да се направи обратен сондаж да връща водата обратно в земята,за какво подкопаване изобщо иде реч.Да хвърляш 2-3 м3/ч в канала си е направо престъпление.Губи се изцяло идеята за възобновяемите източници.
hygro - майстор
Ако само циркулираш водата няма проблем. Подмиване може да се получи по други причини, но не и заради циркулацията.
  • 1
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20
  • 21
  • 68

Тема "Направи сам термопомпа" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: