• 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 33
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
EDI - майстор
Сплит /двоен, сдвоен/ е системата на битовите климатизатори.Другия вид са прозоречните машини.Инверторите и конвенционалните са сплит и стават и за отопление и за охлаждане.С инвертора комфорта е по-добър, поради по-доброто управление на компресора и турбината на вътрешното тяло.7-ици рядко се внасят, понеже са едни и същи машини като 9-ките, с разлика в софтуера.На ПАНАСОНИК се намират 7-ици.
vasikata - специалист
Намери някоя фима да ти сложи Нокрия по Енергиина ефективност и ще ти излезе около 2000 с монтажа. И с Даикина не съм имал проблеми но е по-шумен и разликата в КОП-а е голяма.
vasikata - специалист
Арни климатиц сте му предложили на човека ама му надвишават бюджета.

За тези пари според мен Фуджитсу-Дженерал LE серията е най-подходща. Не е най-тихия модел но за толкова пари това е.
vasikata - специалист
Midea имат и по-красив модел: http://www.magnum-d.bg/bg/products/mide ... rn1_black/
Като става въпрос за евтина машина препоръчвам Мидеа. от този модел имат и инвертор, но цената му е неприлична.
Lamer - специалист
Здравейте,
Трябва ми климатик за спалнята (17,6 м2). Ще се използва само за охлаждане през лятото.
Важно е да е възможно най-безшумен.
Може ли да ми препоръчате нещо конкретно?

Мерси предварително
dundurma - специалист
ако ще е САМО ЗА ЛЯТОТО, възможно най-евтиното.
Dzver - специалист
Здравейте
Трябва ми климатик за спалня 24 кв. - 60 куб. за охлаждане и отопление.
вътрешна изолация
алум. дограма
южно изложение
2ри етаж от 3 етажна къща
2 външни стени.

кой от двата е по-безпроблемен и тих?
на хартия и двата са сходни.
Lamer - специалист
dundurma написа:
ако ще е САМО ЗА ЛЯТОТО, възможно най-евтиното.
Само за лятото ще е
но все пак ще е за спалнята и е добре да е с ниски нива на шум
VLADO66 - майстор
Аз ти предложих най-тихия на пазара,ама явно парите са ти много.Ето едно бюджетно решение/ако го има/ http://www.vimaks-klimatici.com/klimati ... -1115.html
  • 1
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 33

Тема "За всички тези които се чудят каква марка климатик да купят!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: