• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 33
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
stelaartoa - специалист
Vitamina - само марките Фуджи,Фуджицу и Дженерал са японски. От поне 10 г са изнесли всичкото си производство в китайски завод. Дори и моделите за техния ,японския пазар,се правят в Китай.
Панасоника определено не е от евтина пластмаса и няма никакви пукания или тракания зимата.Това е модел на 2 години и се е доказал. Прави се в Малайзия.
Изчетох повечето статии с препоръки за климатици, но все пак ще направя и моето питане. Климатика, който ще се купува е за офис помещение 7 х 3.20, южно изложение, няма външни стени освен тази с южния вратопрозорец. Сградата е около 60 годишна и е тухлена. Бюджета ми е около 1200-1300лв. Външното тяло ще бъде поставено на терасата и няма да е подложено директно на сняг и вятър, ако това е от значение. Благодаря предварително за отговорите.
Ми тошиба да не е зле
можеби наи-добрия климатик
по надежност икономичност
а за шум няма да говорим
www.klimatici-remont.free.bg
Stefan_62 - майстор
Здравейте, майстори. Един приятел е решил да си купува климатик/обещах му да се консултирам във форума/ и се е спрял на марките "Daikin" и "Mitsubishi" става въпрос за помещение 30-35кв.м. Търси нещо добро и качествено и същевремено по нов модел по възможност. Бюджета е 2000 до 2500 лв. Предложих му да си вземе "Panasonic CU/CS E12NKE-3" като моя /по предложение на "Mega" за което му благодаря/, но като му гледа характеристиките каза, че нямало да му вършел работа/въпреки, че и аз го взех за 30 квадрата площ/, но както и да е. Молбата ми е към разбиращите, дайте някоя идея за споменатите марки. Благодаря предварително.
EDI - майстор
За тази квадратура нокрия 14-ица.
Stefan_62 - майстор
EDI написа:
За тази квадратура нокрия 14-ица.
"EDI", това добре ама нещо като модел да предложиш :? и това "нокрия" марка ли е, че не съм чувал за такива.
EDI - майстор
Това е модел на триото ФУД.......http://powerclima.com/index.php?page=details&id=107 ето за това става дума.
Stefan_62 - майстор
EDI написа:
Това е модел на триото ФУД.......http://powerclima.com/index.php?page=details&id=107 ето за това става дума.
:drinkers: Сега разбрах :? :lol: , ами като го гледам добро е като идея дано да го хареса. Благодаря за идеята.
lord_pz - помощник
Здравейте на всички!Много интересна тема,четох я преди да си купя климатик.Имам обаче малко странен въпрос и ако за вас е "тъп",ви моля да ми отговорите без да се присмивате или обиждате. :) Купих си климатик (24'ка),който работи до -15.Въпроса ми е ако сложа външното тяло в помещение,което е топло(да кажем в гаража при котлето),ще може ли да работи така.Това е идея,която ми дадоха,но аз не разбирам от клима системи.Мисля си дали е добре да влиза и малко външен въздух в гаража.Целта е когато температурата падне под-15 на външното тяло да му е "по-топло" и съответно да имам повече киловати отопляема мощност.Ще се радвам да споделите мнение и малко пояснения.
VLADO66 - майстор
В един друг форум е коментирана темата и извода е че ще има временен ефект докато помещението не се преохлади(изравни температурата с външната)-въпрос на няколко часа.
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 33

Тема "За всички тези които се чудят каква марка климатик да купят!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: