• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 33
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
velev-klima - специалист
До преди няколко години имах и аз М.Хеви в спалнята и то японско на 100в. значи точно това беше един от проблемите реших го с монтаж на нагревател под компресора, обаче правеше дефроз на 25 минути ужас. А за 5те години като си взимаш пари за абонамент кво ти пречи и 10години да е. Проблема е че никой не си прави абонамент така че си остават с 2 години по закон.
ArturDent - Почти Безобиден
А тия нагреватели под климатика са пълна глупост!
И на мен ми го предлагаха тая зима, ама ги овиках. Нали уж си купих климатик от най-висок клас, с голям коефициент. И работещ до минус - еди колко си.
Изобщо не ми пука - да идват да си го размразяват, щом е в гаранция. Какво - да сложа още 100 вата, дето ще бачкат почти непрекъснато да топлят атмосферата и да им дам още 150 лв. Къде отива икономията от високия COP ?
Ами то като ще е така да бях си купил някоя Осака...
boreto1 - специалист
http://www.klimacontrol.com/klimatici.php?c=72&type=2
Това за 80кв. трябва да е.С по-слаб модел не мисля ,че ще свърши работа.
velev-klima - специалист
ArturDent написа:
А тия нагреватели под климатика са пълна глупост!
И на мен ми го предлагаха тая зима, ама ги овиках. Нали уж си купих климатик от най-висок клас, с голям коефициент. И работещ до минус - еди колко си.
Изобщо не ми пука - да идват да си го размразяват, щом е в гаранция. Какво - да сложа още 100 вата, дето ще бачкат почти непрекъснато да топлят атмосферата и да им дам още 150 лв. Къде отива икономията от високия COP ?
Ами то като ще е така да бях си купил някоя Осака...
Нагревателя не е под климатика а под самия компресор и е 35вата дори съм го взел пак от японска машина 100волтова на която е фабрично монтиран.
А гаранцията не значи че някой ще е длъжен да ти рамразява климатика няма такова условие в гаранционите карти ама едва ли някой ги чете.
ArturDent - Почти Безобиден
Знам че е под компресора.
Аз гаранционни карти не чета. Даже не ги и вземам. Да си пишат там каквото искат. Карам си на на законовата гаранция - касова бележка. В сервизи също не ходя - повреди се нещо, хоп при търговеца, дето ми е продал техниката, записвам в книгата за рекламации и той да се оправя. Срок - 1 месец, иначе кинтите обратно.
vacko - помощник
velev-klima написа:
До преди няколко години имах и аз М.Хеви в спалнята и то японско на 100в. значи точно това беше един от проблемите реших го с монтаж на нагревател под компресора, обаче правеше дефроз на 25 минути ужас. А за 5те години като си взимаш пари за абонамент кво ти пречи и 10години да е. Проблема е че никой не си прави абонамент така че си остават с 2 години по закон.
Проблема е че като им искаш пари почват да си мислят че ги цакаш нещо с топла бира ...
Сетне нагревалеля е сакато решение откъм икономия на ток, ако клиента няма претенции добре, но някои се заяждат. В края на краищата става дума за конструктивен недостатък, който може да се отстрани някак и това е за предпочитене, обаче ако изрежа част от тенекията на климатика за целта - чисто новия климатик на човека - ще му прилошее. Така че това се прави при следващо посещение и си е безплатна услуга, често на трудно достъпно място ... абе по-добре да работим с климатици които не създават ядове.
Fuji Electric са произведени в Китай във фирмата вносител Темпекс им махат стикера made in PRC (China) и пишат че са сглобяват в Тайланд с цел да заблудят клиентите не ги препоръчвам.
Chefo77 - майстор
Значи заради магариите на някакви търгаши с няколко сменени етикета, ти си склонен да зачеркнеш един от най-големите производители на качествена климатична техника?
key
аз много търсих и обикалях по различни магазини за климатици. Събрах бая информация и доста сайтове прегледах. От всичко, което научих мога да стигна до следните изводи: най-добрите марки на пазара са Daikin, Mitsubishi, Fujitsu и може би Fuji, макар, че прочетох по-горе за него негативни коментари, като цяло са добри климатици. Първите три са наистина висок клас инвертори, аз такъв и търся, защото не искам да плащам космически сметки за ток. Спрях се на модела Fujitsu ASYG 12LE: http://klimatici.biz/%D0%BA%D0%BB%D0%B8 ... 12-le.html, който е за голямо помещение - 30кв.м и в момента е на промоция- доста е изгоден за параметрите си. По-евтин е от Mitsubishi и Daikin, но мисля че е също толкова качествен. Смятам до една седмица да го купя, ако някой смята че не е разумна покупка ще го помоля да пише.
stelaartoa - специалист
Тези 4 квт,които отдава климатика,са при +7 гр и ще намалеят до 2,5 Квт при -10 и до 2 Квт при -15. Това помещение си е големичко за този климатик,освен ако не е много добре топлоизолирано и най-вече тавана му...

П.П - Фуджицу,Фуджи и Дженерал са ЕДИН И СЪЩИ климатик,правени са в един завод,на еднакви поточни линии. Само лепенките им са различни.
Последна промяна от stelaartoa на чет яну 19, 2012 4:37 pm, променено общо 1 път.
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 33

Тема "За всички тези които се чудят каква марка климатик да купят!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: