• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 33
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
dundurma - специалист
idunno написа:
Пълни глупости.Дефрост е режим на машината, който трае определено време, НО се включва при определени причини.Погледни си домашния хладилник за справка. :) И стига вече с това, че новото е по-лошо от втората употреба,защото точно при климатиците не е така.
явно никога си нямал ДАЙКИН...........FTYN 35 и FTX 50 (а и не само те)влизат в дефрост като по часовник-на 45-50 мин дори и при ЧИСТА ПИТА.......... мини през моята ЕВОЛЮЦИЯ евтино-дайкин-втора употреба истински ЯПОНЕЦ и тогава пак ще говорим.сигурно съм глупав,че съм дал 2бона за климатик и на първата година го свалих и продадох за 1200лв,ма сега имам аспирации,йонизации,самопочистване на филтри и 2 пъти по-малко ток.не съм специалист по клими,а говоря от личен опит,който ми струваше доста кинти докато стигна до извода,че САМУРАИТЕ НЯМАТ РАВНИ.лошото е че нови струват ЧОК ПАРА. :partyman: :partyman:
svetliopi44 - Чирак...
Насе тея дайкини дето ги вкарват у нас не са правени за нашия климатичен пояс, затова така се държат.
На работата наблюдавам 4бр. Мицубиши Хеви от които 2бр хипер инвертор , ами да ти кажа пари хвърлени на вятъра от собственика.
Гледаи сега, аз с едно Фуджитсу 9ка топля целия апартамент 65м2, пича дето ми го монтира не вярваше и вика тва ако е друга марка да е изпушил, пуснал съм го Октомври и не е спиран и за час.
idunno - специалист
:-D имам на главата си някой и друг Дайкин и въпреки че не съм им фен не мога да отрека, че са корави машини.А, и две Алтерми имам още.Ако проблемът с дефроста те е накарал да си смениш новите машини със стари, то просто намам думи.Колкото до втората ръка-основната част на климатика е компесора и като си купи човек втора ръка климатик, няма как да познае колко му остава на компресора, особено това важи за скрол компресори на 4ХХ фреон.Да, може да му се види отношението на компресия, но толкова. Така че, ако ти си бил късметлия с твоите втора ръка, сигурен ли си за останалите, че ще извадят същия късмет?
dundurma - специалист
не може да изсипеш 2к за машина и да дефроства когат си иска.бих си купил пак дайкин,но САМО ЯПОНСКИ.пак казвам,ако някой има като мен база за сравнение ще разбере за какво говоря.на мястото на FTX 50 сега имам TOSHIBA RAS-406 EDR ..............не съжалявам за нито един даден лев,просто разликата е огромна във всяко едно отношение-визия,работа,екстри,сметки.не че колегата няма да е доволен от дайкина,просто за тези пари би си купил наистина доста по-добра машина,макар и по-стара на години.
vasikata - специалист
За евтините Даикин може и така да е разкрежаването но, FTXS Professional разкрежава само ако трябва. И вобще не може да става сравнение м/у двата модела. Ако искаш ги сравни и само по килограми и си прави изводи. Въпреки това 50-та дето си свалил е добра машина като качество цена, но според мен не е за домашен климатик. За такава мощност най- приличната машина е Нокрия. А за японските машини няма спор че са много добри и истински, само трябва да попаднеш на фирма която може и да го ремонтира (да има части) ако се наложи, въпреки че са почти вечни. Монтирал съм такива преди 6-7 г. и повечето още работят.
Здравейте, дайте съвет какъв климатик да избера за помещение 50м3, тухла без изолация. Ще се използва само лятото за охлаждане на работно помещение. Търся сносна цена и работа без проблем.
Благодаря предварително!
mrdds - специалист
Привет,дано не досаждам със стандартния въпрос кой климатик да избера,но когато става въпрос за много пари човек търси под дърво и камък информация.Четох няколко форума,противоречиви мнения,търговци,които си хвалят стоката и хора,които си хвалят своето без наблюдения над друго.Та затова питам тук.
Трябва да купувам 3 климатика.Ориентацията ми е към климатик с висок СОР над 4, с гаранция над 2г и цена до 1500лв с монтажа.
От месец гледам и съм се ориентирал към 3 конкретни.Степенувам ги по първоначалното изискване- ниска консумация,поради това,че имаме навика да изключваме климатизацията април и май и септември октомври.Което значи ,че 8 месеца в годината климатиците ще работят и затова консумацията ми е приоритет.
От друга страна се кефя,че Fujitsu-то е с произход Япония,но пък с по-лоши параметри от към консумацията.Третото предложение пък е с 5г. пълна гаранция ,но значително по-лоши параметри от към консумация.

1. Panasonic CS-E09PKEW/CU-E09PKE - Econavi SEER 6.60;SCOP 4.10/36 месеца гаранция,60 месеца на компресора/ 1449лв с монтаж

2.FUJITSU ASYG-09LEC EER 3.91 COP 4.27/36 месеца пълна гаранция / 1249лв с монтаж

3.Sharp AY/AE-XP09LSR EER 3.25 COP 3.72 /60 месеца пълна гаранция/ 1249лв с монтаж

Чуденката е голяма...
EDI - майстор
Първо напиши за какви помещения и какви им са характеристиките на тези помещения, па тогава ще се преценя.
mrdds - специалист
Ааа ,да забравих.
3 стаен 2,5м височина,хола е 21кв. ,двете спални по 15 и по 17 кв. С вътрешна изолация вата и картон на външните стени ,нова 4 камерна пвц дограма с модерните стъкла.Пода с фибран и паркет,отгоре и отдолу има съседи.
EDI - майстор
От тези машини на които си се спрял - за двете спални два ПАНАСОНИК-а /това са новите модели за тази година/, трябват ти тихи вътрешни тела.За хола ти трябва малко по-мощна машина.В случая може да си вземеш 12 LEC, 9-ката няма та ти стигне.Имай предвид, че външните тела са малко шумни, често се чува фреона при старт и спиране на компресора, ако тръбния път е по-къс, но си топлят добре машините.ФУДЖИЦУ е китаец, не е японец.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 33

Тема "За всички тези които се чудят каква марка климатик да купят!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: