• 1
  • 2
Всичко свързано с въздушния поток, който дишаме.
ivanvasilev1970 - специалист
Здравейте,
ето това е разположението на банята и тоалетната.
Прикачен файл:
ventilaciq.JPG
ventilaciq.JPG (36.52 KиБ) Видяна 5124 пъти
В зелено е посочена вентилацията.
Душ кабината се пада в ъгъл, който не е много близо до нея.
Мисля си дали ще е добра идея да направя едно разклонение (зелен пунктир) от тоалетната към банята. Така то ще е по близо до душ кабината и по лесно ще изсмуква влагата.

Ако това е добра идея-точно такова Т-образно разклонение ли да сложа?
Позамислих се върху въздушния поток от това ново разклонение.Голяма част от него ще отива към венитилатора на тоалетната (в червено) и дефакто влагата от банята ще отива към тоалетната.
Какво ще се случи ако свържа вентилаторите така, че да работят и двата? В този случай би трябвало всичко да се нагнетява към правилната тръба.
Някой правил ли е нещо подобно? Посъветвайте ме?
VLADO66 - майстор
Не е добра идея- има възможност да набиеш миризма от тоалетната в банята или обратно,все пак ако си решил в тоалетната сложи вентилатор с автоматични жалузи и клапи на двете места.
bulhomes2 - майстор
Според мен внтилатора в банята ще си изсмуква нормално и без да се занимаваш с другия в тоалетната. По-добре помисли в посока откъде влиза свежия въздух в банята и може ли той да е около душ кабината. Класическия вариант е с вентилационен отвор във вратата, но в твоя случай потока ще минава встрани от душ кабината (дори и да се заиграеш с другия вентилатор - също).
ivanvasilev1970 - специалист
bulhomes2 написа:
Според мен внтилатора в банята ще си изсмуква нормално и без да се занимаваш с другия в тоалетната. По-добре помисли в посока откъде влиза свежия въздух в банята и може ли той да е около душ кабината. Класическия вариант е с вентилационен отвор във вратата, но в твоя случай потока ще минава встрани от душ кабината (дори и да се заиграеш с другия вентилатор - също).
За съжаление е така...няма как да влиза свеж въздух около душа. Единственото място е вратата. Някак си душ кабината оставав периферията на въздушния поток...
За това мисля как да променя ституацията... :?
Харалампи - специалист
Аз подобен проблем го реших с въздуховоди. В магазините има плоски въздуховоди, които се лепкат на тавана с моментфикс. Монтирах два вентилатора на местата където ще се генерира най-много пара и миризма (над тоалетната и над душа). Ще снимам преди да сложа плоскостите на тавана. Запуших големия отвор и направих ново врязване в отдушника точно до тавана. Де да се бях сетил да направя врязването преди да дойде майстора за плочките, ама ... както се вижда пораженията ще се прикрият успешно от плоскостите.

Ето и обещаните снимки:

Прикачен файл

IMG_3948-a.jpg

Прикачен файл

IMG_3947-a.jpg
IMG_3947-a.jpg (116.88 KиБ) Видяна 4975 пъти

Прикачен файл

IMG_3946-a.jpg
ivanvasilev1970 - специалист
Харалампи-това е добра алтернатива! Можеш ли да ми снимаш връзката на тези плоски въздуховоди с магистралния въздуховод?
ivanvasilev1970 - специалист
VLADO66 написа:
По строймаркетите ги има,виж и в http://www.tashev-galving.com/tg/opencms/menu/bg/
Владо-да мяркал съм ги тези плоски въздуховоди. Мсиля, че в Бахаус ги бях видял.
И все пак искам да видя свръзката с магистралния въздуховод.
Загледах се във вентилатора-седи с главата надолу-малко нетипична стойка :-D .
Дали всеки един вентилатор става за такъв монтаж?
Харалампи - специалист
ivanvasilev1970 написа:
Харалампи-това е добра алтернатива! Можеш ли да ми снимаш връзката на тези плоски въздуховоди с магистралния въздуховод?
Първата снимка бе приятел. Дето е половинката щипка вместо клинче

IMG_3948-a.jpg

Вече не мога да ги снимам щото днес спретнах таваня.
Първоначалната ми идея беше да правя тетки от възфуховоди, ама се събраха 2-те линии във отдушника без проблем и се отказах от тетките. Тъпото е, че не ми стигнаха 10 мм за да направя врязването без да чупя плочките. Ама пораженията са малки и се скриха идеално от ПВЦ ламперията. На снимката съм поставил вече ъглите, утре ще покажа в готов вид, че вече нямам сили.
  • 1
  • 2

Тема "Допълнителна вентилация за банята" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: