Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Mike - специалист
В момента съм си изградил мрежа на около 250 метра. Постановката е следната имам антена за wifi. Даже няколко с различно dBi. Предавателна и приемателна са решени. Връзката е проверена и работи. Работи като приемателната свързвам през N конектор и адаптер завършващ с USB. Включвам лаптопа и всичко е ок.
Това което искам да направя е да елиминирам адаптера и да включа рутер с wifi вместо лаптопа. те Че станахме много у доа с мобилните устройства. :) Имам и рутер за wifi.
Въпроса е, какво още е необходимо да се направи или закупи за се свърже приемателната антена с рутера?
Vectra - специалист
Малко си объркал форума да зададеш въпроса си. По-правилно би било да питаш в "Компютри и периферия".
Както и да е....
От написаното разбирам, че посредством USB Wi-Fi донгъл и външна антена се свързваш към нечий друг Wi-Fi рутер за да ползваш интернет.
И искаш този интернет да го шернеш към всички устройства вкъщи.
Ако е така, най-лесно би било на отдалечения Wi-Fi рутер да се пробва да се изнесе една външна насочена към теб антена.
Този вариант, обаче, има няколко основни недостатъка:
1.Ще работи, ако всички помещения гледат в посока отдалечения рутер. Навътре в жилището сигнала може и да се губи.
2.Ако се свързват към рутера прекалено много устройства(на практика имаме един рутер за две жилища), може и да почне да прекъсва, блокира и т.н.
3.Рутера трябва да е с поне две антени, които да са на конектори.

Другия вариант е да се вземе някакъв съвсем евтин компютър(може без монитор), свързваш донгъла към него, шерваш интернет връзката към LAN адаптера и към него свързваш втория рутер.
Тук недостатъка е , че компа трябва задължително да работи, за да има интернет.


Сигурно има и други варианти, ама аз не се сещам....
Успех :)
:partyman:

P.S. Ролята на евтиния компютър може да играе и лаптопа. Така няма да купуваш нищо.
Mike - специалист
За форума се извинявам. Ако има модератор, моля да премести темата.
"От написаното разбирам, че посредством USB Wi-Fi донгъл и външна антена се свързваш към нечий друг Wi-Fi рутер за да ползваш интернет."
Държа да отбележа не към нечий друг, а към мой рутер за които си плащам интернета.
"Ако е така, най-лесно би било на отдалечения Wi-Fi рутер да се пробва да се изнесе една външна насочена към теб антена."
Уточних, че проблем с антените нямам. т.е. основния рутер има антена. в другата къща имам антена приемаща от антената на основния и закачена към лаптопа с usb донгъла. Апропо и по изискванията е с пряка видимост, възможно най-къс RG50 е т.н.
Искам вместо донгъла и лаптопа да поставя рутер които да свържа с приемащата антена.
Нещо не разбрах как да свържа друг лаптоп към донгъла, и къде да вкарам втория рутер...........
Vectra - специалист
По отношение на първия начин имам предвид да се направи ВЪНШНА и НАСОЧЕНА антена. Има как се правят такива много в нета.
Например http://www.instructables.com/id/Bi-Quad-WiFi-Antenna/
Обърни внимание, че има значение как е позиционирана антената - вертикално или хоризонтално. В единия случай ще имаш по-добър сигнал.
Така ще усилиш сигнала и няма да ти се налага изобщо да ползваш донгъла, а ще си ловиш с вградената карта на лаптопа(ако има такава), както и с останалите смарт устройства.
Ако няма възможност да се направи или сложи такава антена, както и ако има недостатъчен ефект, ще се наложи да ползваш втория вариант.
Включваш си донгъла към лаптопа. Сега лаптопа има интернет, нали! Сега шерваш донгъла към LAN картата на лаптопа. Как!? Виж това http://windows.microsoft.com/en-us/wind ... =windows-7
Сега към LAN картата на лаптопа включваш рутера и ......воала! Имаме си WI-FI нет вкъщи :supz:
Ми това е.. Успех :partyman:

P.S. Може да се наложи ръчно да сложиш IP- адресите в рутера. Ама стигни дотам, ще помагаме :)
Lazy_666 - специалист
А не може ли просто да конфигурира един рутър като екстендър?

Колега, ако владееш ингилизки...
http://lifehacker.com/how-to-extend-you ... -915783308

Ако не, кажи да се помъчим да го преведем.
VLADO66 - майстор
Може,с DD WRT,обаче по-добре е да се вземе туй чудо. http://www.amazon.com/gp/product/B00LU4 ... B005ETA5K2 и ке стане :)
thinkpad - майстор
VLADO66 написа:
Може,с DD WRT,обаче по-добре е да се вземе туй чудо. http://www.amazon.com/gp/product/B00LU4 ... B005ETA5K2 и ке стане :)
Владо! Как USB-то е 500mA на 5V, а пък адаптерът е 5000mW? Хубаво е да мислите, преди да предлагате. Още един потребител на форума измисли перпетуум мобиле.
ArturDent - Почти Безобиден
Някои лаптопи имат 2A USB... ама предполагам че случаят не е такъв
thinkpad - майстор
ArturDent написа:
Някои лаптопи имат 2A USB... ама предполагам че случаят не е такъв
То за имането - в ревизия 3.0 на USB се добавиха малко по-големи мощности. Но устройството е с щампа USB 2.0

Тема "Как се свързва интернет антена с рутер за wifi?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: