• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
estorm - специалист
Ако някой има наблюдение върху това което се предлага на пазара моля да помогне. Гледам има толкова различни варианти а идея си нямам кое си струва.
Ще взимам ново дъно / ддр3 и двуядрен процесор/. Съответно ще търся и процесор и рам 4гб.
Накратко не правя геймърска конфигурация просто искам нещо съвременно на разумна цена.
Бюджет за трите около 300.
DundyTheCroc - майстор
Видеокарта каква имаш? Какви игри ще се играят? Какви точно са останалите компоненти, които имаш? За игри смятам, че се търси по-скоро 8 кила рам :wink:
ky-kyy - майстор
estorm написа:
Ако някой има наблюдение върху това което се предлага на пазара моля да помогне. Гледам има толкова различни варианти а идея си нямам кое си струва.
Ще взимам ново дъно / ддр3 и двуядрен процесор/. Съответно ще търся и процесор и рам 4гб.
Накратко не правя геймърска конфигурация просто искам нещо съвременно на разумна цена.
Бюджет за трите около 300.
Не зная каква кутия имаш и какво захранване....Бих ти предложил една разумна конфигурация за 500 лева, с която няма да имаш проблеми. Но ако искаш само процесор, дъно и рам..

GB H81M-S1 / 1150 - 86,89 лв
G1820 2.7GHZ/2MB/LGA1150/BOX - 66,08 лв
KIT 2X2GB DDR3 1333 A-DATА - 70,77 лв

Цените са от Nikem.
inspo - майстор
estorm говориш за чисто ново дъно или ново за теб?
Защото има доста добри предложения втора ръка. Аз съм с такъв от констант и съм доволен.
Марков, безшумен и вече доста години си работи...
Примерно: http://www.constant.bg/?page=products/profile&id=3929
estorm - специалист
Разглеждам и опциите за втора ръка стига да са сокет 1155 или 1150, но съм с резерви относно процесор и рам защото в опити да се клокнат може да са дефектирали и затова да са в продажба.
Какво бихте казали за Интел g2030 който може да се намери ползван на половин цена и ще излезе колкото новият предложен от колегата ку-куу.
Има ли по оптимален вариант от неговото предложение ако дъното процесора и рам-а са втора ръка?
Не искам готова конфигурация трябват ми само тези трите. сокет1155/1150/ двуядрен процесор и ддр3.
moimoimoi - майстор
преди 8-9 месеца си сглобих топ комфигурация за около 1000лева,а в същото време подобни сглобени бяха на почти двойна цена
като най добри цени на компонентите намерих в http://pcmall.bg/configurator
следваш стъпките на конфигуратора и нема да сбъркаш да избереш несъвместими компоненти
примерно това
Прикачен файл:
конфигуратор.jpg
miroki - майстор
estorm написа:
Разглеждам и опциите за втора ръка стига да са сокет 1155 или 1150, но съм с резерви относно процесор и рам защото в опити да се клокнат може да са дефектирали и затова да са в продажба.
Какво бихте казали за Интел g2030 който може да се намери ползван на половин цена и ще излезе колкото новият предложен от колегата ку-куу.
Има ли по оптимален вариант от неговото предложение ако дъното процесора и рам-а са втора ръка?
Не искам готова конфигурация трябват ми само тези трите. сокет1155/1150/ двуядрен процесор и ддр3.
За 300 лв. и нови ще си ги вземеш.
estorm - специалист
След толкова чудене вдигнах двойно бюджета и взех вече кутия, дъно, рам и процесор.
Харда е набелязан вече, но зациклих на захранването.
Ако имате идея относно кои са добри от тези на пазара моля за мнения. Около стотина лв и поне 450вата да е. Не мисля да слагам видеокарта. Въпреки, че взех 8гб рам за едни филми смятам да си я спестя засега.
kalpev - специалист
Aз съм фен на Seasonic...ще останеш очарован. Примерно, това е много здраво и надеждно:
https://www.jarcomputers.com/p/CASEPSUS ... l?ref=c_40
Може да разгледаш и други, естествено.
Някога FORTRON бяха много добри, но им поразвалиха качеството в последните години.
Lisko - майстор
Аз традиционно си вземам кутия Antec барабар със захранване. Не всичките им модели са скъпи.
  • 1
  • 2

Тема "Питанка за ново дъно" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: