• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Johny - майстор
Fender_str - специалист
След кратки изтезания и мерене на напрежения след стабилизатори и тези на кондензаторите по дъното(пуснах напрежението с окъсяване на зеления кабел на захранването към маса) и след като загря дъното запали от раз! Извода май ще се сменят кондензатори наред..
Johny - майстор
Аз използвах тези кондензатори: http://guochang.en.alibaba.com/product/ ... 288HE.html
Пише че са за дъна и ги намерих на 20ст. Казаха, че издържат 2-3 години.
Fender_str - специалист
Te тия от къде да ги намеря в България.. http://www.ioffer.com/i/100pc-nippon-4v ... -523451510 стоят точно до процесора, а радиатора е на милиметър от тях (те са под него), другите не ме притесняват толкова. Всъшност точно те се бяха надули и ги заместих с 4 по 1500uF/6,3V (вместо 9 по 680uF/4V) като ги монтирах легнали, събраха се на косъм. Смятам да подменя всички кондензатори около процесора и чипсета, които са били подложени на огряване , тъй като очевидно проблема е в тях. Все пак ми се иска да сложа и тези 9 кондензатора такива каквито си бяха..
Благодаря за сайта с кондензаторите!
Johny - майстор
Fender_str написа:
Всъшност точно те се бяха надули и ги заместих с 4 по 1500uF/6,3V (вместо 9 по 680uF/4V) като ги монтирах легнали, събраха се на косъм. Смятам да подменя всички кондензатори около процесора и чипсета, които са били подложени на огряване , тъй като очевидно проблема е в тях. Все пак ми се иска да сложа и тези 9 кондензатора такива каквито си бяха..
Благодаря за сайта с кондензаторите!
Нещо не разбрах - как ще заместваш кондезатори от 9 различни вериги с еквивалентен капацитет в 4 от тях. :?
Линка ти дадох, за да видиш типа на кондензаторите.
Не виждам по какво се различават твоите на картинката от другите. Като важен параметър за кондензаторите бих изтъкнал загубите и толеранса. Другото си е все кондендензатор.
Fender_str - специалист
Всички 9 кондензатора бяха вързани в паралел!
quietmadness - специалист
Ама ти само надутите кондензатори ли си сменил?
Аз сменям всички около процесора задължително и всеки съмнителен, после стискам палци да съм ги уцелил.
Електролитните кондензатори си ги правят тия магарии и могат да ти стопят нервите.
На един познат 3 пъти му сменях кондензаторите, накрая му намерих едно по-новичко дъно, че ми омръзна.
2-3 години изкарват ама друг път, последния път му взех "маркови" кондензатори и пак същата - едвам 1 година.
montoya - майстор
Аз не съм сменял кондензатори на дъно, щото с поялник в ръка съм гола вОда, но съм чул от хората, че специално тези трябва да се заменят всичките с такива отговарящи максимално близо до стойностите на старите, волтаж и фаради.
petromaniq - специалист
На мен ми мирише на южен мост. Какво общо имат кондензаторите на ШИМ-а на процесора с въртенето на вентилаторите. Все пак "Дай-Боже да сте на прав път!!"
Fender_str - специалист
Общото е, че цялото дъно не тръгваше, а не само вентилатори. Както и да е дъното вече работи, сменени са всички електролитни кондензатори около процесора и чипсета.
  • 1
  • 2

Тема "Дъно Foxconn не пали" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: