• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
pecolt - помощник
Здравейте,
От скоро ми се появи следният проблем: Пускам компа и започва да зарежда windows-a с XP съм и както минават чертичките отдолу посредада някъде на зареждането и угасва, като остава да свети само зелената лампичка на кутията. До скоро тръгваше след 3-4 опита а сега вече изобщо не тръва само зарежда до полвината и изгасва. тествах захранването но то си работи не е от него. Ако някои има предположение от какво да каже.
Предварително ви благодаря!!!
imarh - специалист
1. Извадете лан кабела (ако има такъв) и заредете така.
2. Зареждане в Safe Mode (F8 докато зарежда) и проверка на диска за грешки. Десен бутон в/у диска -> properties -> tools -> check now
3. Uninstall/Install на последните видео драйвери и драйвери за дъното.
4. Tестване на паметта, например с memtest или тест с друга памет
5. Изключете от биоса вградените мрежови и звукови карти.
6. Tест със смяна на захранването с такова от друг компютър, който със сигурност е ок.
7. Отваряне и почистване на кутията навсякъде, особено около вентилаторите и радиаторите. Въртят ли се свободно вентилаторите?
8. Почнете да изключвате cd, floppy, да вадите една по една мрежови, звукови и други външни карти от дъното докато остане само с видео карта. Пробвайте с друга видеокарта
9. Повдигана на радиаторите, почистване и намазване отново с термопаста.
10. Преинсталация.
Lazy_666 - специалист
Свали си убунту. Запиши го на диск. Зареди го. То няма да направи никакви промени по текущото ХР. Ако работи като пич, проблема е софтуерен. Ако гасне малко след тръгването, това е прегряване. Ако изобщо не тръгне, проблема е хардуерен. Memtest и ако мине... значи просто инсталацията на ХР-то е дала фира. Първо бих препоръчал презаписване на ХР-то. Ако не помогне... изтриване на С: и нова инсталация.
sspoko - специалист
ПРОВЕРИ ДАЛИ РАБОТИ ВЕНТИЛАТОРЪТ НА ПРОЦЕСОРА ИМАХ ТАКЪВ ПРОБЛЕМ ОКАЗА СЕ ТОЧНО ТОВА ЗАГРЯВА БЪРЗО И МУ СРАБОТВАТ ЗАЩИТИТЕ НЕ КАЗВАМ ЧЕ ПРИ ТЕБ Е СЪЩОТО НО ПЪК ЧОВЕК НИКОГА НЕ ЗНАЕ ИЗВИНЯВАМ СЕ ЗА ГЛАВНИТЕ БУКВИ НО В МОМЕНТА НЯМАМ ВЪЗМОЖНОСТ ЗА ДРУГИ.
pecolt - помощник
Благодаря на всички за отговорите. Развитието на компа е следното. Окончателно спря да тръгва и след 10 пъти пускане. Пробвах да преинсталирам но спира посредата и до там. Изкл. от биоса ама нямаше ефект. Оправи се с закупуване на ново дънно. Сега работи перфектно.
Здравейте,
Моля ако може да ми помогнете в обработката на mp3 файлове. Проблемът ми е следният:
129 mp3 файла ги качвам на флашка. Когато файловете се свирят на различни устройства те не излизат под ред, а разбъркано. Първоначално аз ги бях номерирал по следния начин: 1, 2....10,..100... После промених номерацията така: 001,002,..010..100. Но и по този начин не ги изкара под ред. След това обработих файловете на програма ZUNE (програма за мултиплейър на Майкрософт). С тази програма сложих еднакви имена за албум и изпълнител, изчистих другата информация и ги подредих по желания начин в плейлист. Отново когато сложа флашката в четящо устройство (пробвам на 3 различни, които не са компютър) файловете се четат разбъркано.
Предвид това може ли някой да ми помогне да наредя файловете, така, че да се свирят по посочения от мен ред, а не разбъркано?
Благодаря Ви предварително!
kiroslavov - специалист
Трябва да ти е изключена функцията "Shuffle" на устройството, на което слушаш музика !!
За съжаление нямам функцията "Shuffle" на устройството. В този случай какво мога да направя?
Fender_str - специалист
Какво е устройството, марка? Модел?
darken_nz - специалист
Тази функция по-горе значи разбъркано. Тя може на някои устройства да не е така, да е обозначена по друг начин, но е много вероятно да си я има и да е включена.
Трябва да се изключи.От къде - трябва да го пише в описанието.
И все пак давам снимка на една от папките ми, да видим, дали този трик ще ти помогне (това е на един от дисковете ми, качен на машината)
Изображение
А това следкато е попълнен таг едитора:
http://i488.photobucket.com/albums/rr24 ... rimer2.jpg
http://i488.photobucket.com/albums/rr24 ... editor.jpg
http://i488.photobucket.com/albums/rr24 ... aylist.jpg
От друга страна аз на телефона си имам проблем с имената на кирилица - рядко излизат, като хората, затова карай на латиница, ако има проблем.
Я кажи къде са разбъркани, защото поне при моите телефони се разбъркват само в моята музика, или нещо от рода ? Ако вляза директно в мемори картата и папката, която искам да слушам такова нещо няма, а аз и без това си ги слушам на папки (те са с различна музика и стил).Извинявам се, че ти давам за пример само телефони, но нямам плеъри под ръка.
  • 1
  • 2

Тема "Проблем с компютър." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: