• 1
  • 2
Всичко за компютрите, компютърните мрежи.
Fender_str - специалист
Модела на дъното е P4M800P7MB. Когато се натисне Power SW не следва нищо, дори и вентилаторите не завъртат имаше надути кондензатори около процесора смених ги всичките 9 но проблема си остана.
quietmadness - специалист
Пробва ли го с друго захранване?
Че това явление ми се е случвало вече два пъти и с различни дъна.
Fender_str - специалист
С две други, а и с неговото си захранване в момента работи друго дъно временно.
Johny - майстор
Някъде ми изчезна въпросът, той е - какво се случи, че спря да работи?
Fender_str - специалист
Той е къде да търся проблема от тук насетне.
MamaMy - майстор
Платките на дъната са многослойни с метализирани проходни отвори. На някои дъна отворите са много плътни по краката на елементите. Отделно на това метализацията е тънка, а тинола с който са запоявани е високо температурен. Налага ми се използване на станция с горещ въздух успоредно с поялника по време на свалянето на старите кондензатори. Почистването на отворите също без станцията е почти мисия невъзможна. Използвам и клечки за зъби за да отворя спойките. В началото и аз прецаках няколко дъна защото бях нетърпелив и дърпах кондензатора със сила. Така се прекъсват вътрешните връзките между слоевете в отворите и дъното е земя за винаги. На глед елементарна операция изисква доста опит и инструментариум. Някои "колеги" не разпояват кондензаторите а ги отскубват така, че краката им да се измъкнат от корпусите. След това запояват новите кондензатори върху остатъците от крака. Също става, но е абсолютно грозно и непрофесионално изпълнение.
Fender_str - специалист
За кондензаторите ми е ясно, какво правим след това..
montoya - майстор
Мен ако питаш - у кофата
Johny - майстор
Поне от уважение можеше да отговориш. Мислиш, че аз питам, защото си нямам друга работа. От обстоятелствата при които е отказало дъното може да се съди за причината на отказа.
Аз ще ти отговоря по твоят начин - смених 9 кондензатора не едно дъно, префлашнах БИОС-а и сега компютъра работи отлично. Доволен ли си?
Ауу, ти си слботоков специалист. Би трябвало да знаеш технологията на търсене на повреда.
Fender_str - специалист
Компютъра, работеше на предишната вечер, изключих го нормално и на другия ден като натиснах копчето компютъра не заработи, бутона за пускане е изправен, захранването, процесора и рам паметта също. От тук на сетне дъното отива в кофата, потърсих помощ от колеги с опит в отстраняването на хардуерни проблеми, но уви както се случи и с предната тема, която пуснах в едната имаше препратки към друг форум който ми е известен много преди да пусна въпросната тема...

Живи и здрави!
  • 1
  • 2

Тема "Дъно Foxconn не пали" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: