Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
gogorog - специалист
Здравейте, имам монтирани две врати от алуминиева дограма, които са в естествения им цвят, т.е в бяло. Има ли възможност за някакво боядисване на алуминиевите врати в друг цвят, което да е трайно и как може да бъде изпълнено?
tripioo - специалист
ами шлайфане , грунд и 3-4 слоя боя ... (прахово най добре ) или поне така мисля (ама не мисля че ще стане добре в домашни условия )
sstefanov - майстор
Някакво самозалепващо фолио не е ли по-добре?
EDI - майстор
Няма да стане като хората, както и да се направи.Прахово се боядисва, но на отделни детайли.Трябва да се разглобява, да се вкара в камерата, да се сглоби после и т.н.Според мен няма смисъл.Както казва tripioo може и по нашенски, но се съмнявам резултата да е много траен и да изглежда добре.
tripioo - специалист
може и да се получи и в домашни условия ама инвестицията не си заслужава .... (освен ако не си про бояджия :Д) сега ми хрумна ако иска да се вкарва в този филм да я прати да му я боядиса някой автобояджия ... който си има компресор филтри камера и тн .... защото само със спрей няма защо и да си говорим
Dzver - специалист
някой дали не е пробвал тая операция.. върху бялата боя дали няма да хване?
8180 - майстор
Dzver написа:
някой дали не е пробвал тая операция.. върху бялата боя дали няма да хване?
Боядисвал съм боядисан алуминий:
1. Прахово - моите бояджии го могат. Май предварително нагряват в пещта.
2. Акрилен спрей DUPLI-COLOR - Car`s Wheel Paint (произв. MOTIP), бързосъхнещ, от близката железария. Има няколко цвята - мат и гланц.
За малки детайли с матов съм се справял - на няколко ръце. Първата супер тънко. През 10-20мин. следващите. Отначало се драска (бели) лесно, но на следващия ден е добре.
martobas - специалист
Врата на място е много трудно да се боядиса, резултатът няма да ви хареса. Вариантът е да се демонтира, да се разглоби и да се даде на прахово боядисване. След това е хубаво да се пререже, тоест да се премахне наслоената боя в зоните на събиране, за да се съберат ъглите. Но прерязването е нож с две остриета, ако се пререже много има вероятност сглобките да не съберат ъглите и те да се разминат. Ако вратата е събирана с ъглонабив няма спасение, трябва нова. Другото при праховото боядисване е, че боята се дере лесно защото няма добра основа. Оригинално AL профилите са сурови и боята се нанася по-дебело и е на добра основа. Има фирми, които могат да боядисат алуминия в дървесни цветове, така че има избор. Дано съм бил полезен.

Тема "Боядисване на алуминиева дограма" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: