• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
housedoktor - майстор
Незнам ..ама аз не съм имал абсолютно никакви проблеми а боядисвам постоянно с Оргахим.С боята най често ми се оправдават работниците-а защо аз го правя а те не??Работил съм и със скъпи бой ,но темата бешеза добри бой на добра цена
А момент,спомена за концентрат Боро.Ако не си го разредил и положил правилно,не си разбъркал боята добре..не очаклвай да покрива добре.И винаги използваи грунд на същата фирма като боята...да нямаш ядове,А аз много често използвам стените за чертожни дъски-пак казвам -никакъв дори и намек за проблем с покриванвто
Тани - модератор
Е това забравих да го спомена - разбъркването - поне 5 минути на високи обороти. Не се шегувам! ПЕТ минути! Това ми го е казал човек от Оргахим.Последно боядисвах преди три седмици с Леко фабрично оцветена и покри от първата ръка! Дори не си остана на една ръка! Собственика не пожела втора. А имаше и кръпки доста дебел гипс около няколко контакта , където се наложи промяна на инсталацията и беше съхнало само един ден. За там много се притеснявах да не промени цвета , но за моя изненада всичко беше ОК. Но НЕ съм грундирал! Грунда винаги се разрежда и не трябва да остават гланцови (лъскави) участъци. Там после винаги има проблеми!
b1bobi - напреднал
Да ви кажа и моята рецепта:
1.Най-важното една ръка артестук задължително /никакви колоркитове или други подобни /
2.Грунд - 3 части вода и 1 част латекс от който ще се боядисва
3.Латекса не го бъркам с машини, а взимам една празна бака и пресипвам от едната в другата 7-8 пъти.
По тоя начин се боядисват километри и със сигурност после няма човек да се чуди от кво е станало това и онова.
Тани - модератор
b1bobi написа:
Да ви кажа и моята рецепта:
1.Най-важното една ръка артестук задължително /никакви колоркитове или други подобни /
2.Грунд - 3 части вода и 1 част латекс от който ще се боядисва
3.Латекса не го бъркам с машини, а взимам една празна бака и пресипвам от едната в другата 7-8 пъти.
По тоя начин се боядисват километри и със сигурност после няма човек да се чуди от кво е станало това и онова.

А какво е Артестук?
b1bobi - напреднал
Борка , това че на кутията пише да не го разреждаш, не значи че не трябва да го правиш. Примерно може да е застояла баката по магазините или складовете и да се е желирала. Разреждаш го до положение да се работи леко, а не да се мъчиш с гъсто. Друг въпрос е , че като боядисваш с гъсто хем си чупиш ръцете, хем става на петна.
b1bobi - напреднал
Фина шпакловка. Има я навсякаде па магазините
Тани - модератор
b1bobi написа:
Борка , това че на кутията пише да не го разреждаш, не значи че не трябва да го правиш. Примерно може да е застояла баката по магазините или складовете и да се е желирала. Разреждаш го до положение да се работи леко, а не да се мъчиш с гъсто. Друг въпрос е , че като боядисваш с гъсто хем си чупиш ръцете, хем става на петна.

Ей такива изказвания най ми харесват! То какво разбират производителите? Важното на нас да ни е лесно! Не случайно написах по-горе ПЕТ МИНУТИ БЪРКАНЕ НА БЪРЗИ ОБОРОТИ! Дори да е желирана или гъста , а най вече ако се е сгъстила на дъното става хомогенна и рядка! За да не става на петна или на "портокал" трябва много разнасяне , а не минаване само веднъж! След като се мине една широчина на валяка (поне 3-4 пъти в едната посока) се връща 3 широчини назад, за да покрие вече дръпналото , ако някъде не е еднородна основата.
b1bobi - напреднал
Тани написа:
b1bobi написа:
Борка , това че на кутията пише да не го разреждаш, не значи че не трябва да го правиш. Примерно може да е застояла баката по магазините или складовете и да се е желирала. Разреждаш го до положение да се работи леко, а не да се мъчиш с гъсто. Друг въпрос е , че като боядисваш с гъсто хем си чупиш ръцете, хем става на петна.

Ей такива изказвания най ми харесват! То какво разбират производителите? Важното на нас да ни е лесно! Не случайно написах по-горе ПЕТ МИНУТИ БЪРКАНЕ НА БЪРЗИ ОБОРОТИ! Дори да е желирана или гъста , а най вече ако се е сгъстила на дъното става хомогенна и рядка! За да не става на петна или на "портокал" трябва много разнасяне , а не минаване само веднъж! След като се мине една широчина на валяка (поне 3-4 пъти в едната посока) се връща 3 широчини назад, за да покрие вече дръпналото , ако някъде не е еднородна основата.

Не съм казал ,че не трябва да се четат инструкциите. Исках да кажа ,че като вижда че не става така работата да импровизира малко.Било то да бърка или да разрежда.
housedoktor - майстор
Тани написа:
Е това забравих да го спомена - разбъркването - поне 5 минути на високи обороти. Не се шегувам! ПЕТ минути! Това ми го е казал човек от Оргахим.Последно боядисвах преди три седмици с Леко фабрично оцветена и покри от първата ръка! Дори не си остана на една ръка! Собственика не пожела втора. А имаше и кръпки доста дебел гипс около няколко контакта , където се наложи промяна на инсталацията и беше съхнало само един ден. За там много се притеснявах да не промени цвета , но за моя изненада всичко беше ОК. Но НЕ съм грундирал! Грунда винаги се разрежда и не трябва да остават гланцови (лъскави) участъци. Там после винаги има проблеми!
100 % СЪГЛАСЕН
Последна промяна от housedoktor на вт фев 19, 2008 5:01 pm, променено общо 1 път.
maestro.m - специалист
На БЕНЕТОН има готово оцветени бои,много хубаво покриват защото са саморастилащи и лесно се полагат дори от аматъори.На литър са скъпи но имат много добра покривност и на крайа ти излиза колкото българските .
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "каква боя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: