• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
Искам да попитам чувала съм че може да се боядисват мебели с латекс и ставали много хубави не са лъскави а стоят матови. Чували ли сте и как става това с каква подготовка на повърхността и какъв латекс и с какво се запечатва повърхността???? Май много въпроси зададох ,но ако знае някой как става и го е правил нека каже!!!! БЛАГОДАРЯ предварително!!! :?
sasooooooooo - "специалист"
Сигурно става въпрос за боя на водна основа. Има такива на Оргахим, около 10лв./кг и миришат приятно.
ArturDent - Почти Безобиден
silllveto, правеше такива неща, но не остана очарована от крайния резултат. Май продължава с опитите.
evdoki - специалист
Има си такава боя, не е латекс, казва се eggshell (яйчена черупка) и след като изсъхне има същия ефект на черупка. Боядисвал съм с такава в UK
А прави ли се запечатване после на повърхността с нещо друго? Самата мебел е на тераса ми /няма да се мокри / но все пак дали ще е проблем с такава боя?
zmeios - специалист
Евдоки, я разкажи, че ми стана интересно. Според мен eggshell е вид блясък на повърхността (по-точно: леко бляскава, между сатен и пълен мат). В хола ми в София има разни стени боядисани с eggshell боя (по-скоро база де ;) ) на известна скъпа марка.

Не се заяждам, наистина искам да знам дали с тоя егшел може да се боядисват и повърхности, които по принцип поемат само блажна боя. Щото моето определено си беше синтетичен каучук, а не блажно, а и така се продава - като "латекс"
zmeios - специалист
mayani написа:
А прави ли се запечатване после на повърхността с нещо друго?
Ако е това за което си мисля - не, нищо не се полага. Продава се "за външно и вътрешно приложение". И цената му е такава, че предполага всичко да е тип топ от първи път :x :shock: :shock: - ама на теб сигурно ще ти трябва най-малката възможна разфасовка, така че едва ли цената ще е определяща.
evdoki - специалист
Имам някаква кутия, ще я снимам.
Прилича на блажна боя и боядисвах прозорци и врати
silllveto - Майсторица
Моят опит - значи, въодушавена от резултатите на Бг-мамите, реших да пробвам и аз. След направата на няколко етажерки установих, че се драска. Минах с безцветен лак, но понеже и той не е съвсем безцветен, стои сякаш си го мазал с мръсна вода.
Накрая си купих бяла водоразтворима боя-мат на Лакпром за към 4лв и повече не се занимавах с глупости. Тя придава точно този ефект, който искаш. Пуснах ти снимка на лични, а тук направих опит да снимам отблизо. Ако използваш дунапренено мече, ще получиш точно този ефект, защото с него стои на мехурчета.
Успех.

Изображение Изображение
Евдоки е прав. Тук е обяснено как се прави. Дано разбираш английски или поне имаш преводач до теб :)

http://www.ehow.com/how_5121253_use-eggshell-paint.html
  • 1
  • 2

Тема "Латекс върху мебели?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: