• 1
  • 2
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
istefanov87 - специалист
нед фев 18, 2024 12:35 pmchapara написа:
Да не кажа, че до тук знам повече истории за хора, дето са си заебали строежите заради маймуни, отколкото за добри майстори, та вече не съм убеден че последното изобщо вирее тук ...

М'да, ти си дошъл ТУК за да евеш не катерички, а МАЙМУНИ.

Типично по български няма да ти спестя нищо от куртоазия.

Всяко самонадеяно говедо си заслужава мймуните, просто ги привлича.
Успех с начинанията, но по добре да си беше седял ТАМ, тук само маймуни :-D идиот!
Опа, някой да не се засегна, не те знам кой си и какъв си, но спокойно може да си гледаш работата и да не се занимаваш с мен, от такива като теб ми е писнало ;)

п.с. Дано в ежедневието си си по-полезен отколкото си бил в тая тема, защото демонстрираш типичното за ТУК поведение, като горд с произхода си тупащ се в гърдите бай Ганя - две включвания с абсолютно нула полза и дребнаво заяждане. Класически местен форумен спец ...
istefanov87 - специалист
нед фев 18, 2024 10:54 amChefo77 написа:
Всъщност, никой нищо не може да ти гарантира. Може за 20 лева да ти свършат по-качествена работа, отколкото за 50. Не е много, но все пак е възможно.
Локацията, цената на имота и демонстрираната платежоспособност са само брънки във веригата на некоректните изпълнители. За мен цената трябва да се определя не от това дали клиентът може да плати някакви пари, а от сложността на проекта, използваните материали, времето и опита, които ще инвестираш в този проект. Всичко друго е търсене на начин за изкарване на някой лев отгоре. А започнеш ли да търсиш тарикатското, плоскостта е наклонена и алчността те дърпа надолу.
Напълно си прав, лошото е че това е вярно за други географски ширини (а дори и за там не изцяло) .. явно си е човещинка да минеш тоя дето има с някой лев.

И за парите си прав, всъщност в момента един от най-добре работилите майстори на обекта си искаше почти най-ниската надница - ако имах времето да го изчакам сам да свърши всичко, нямаше да се занимавам да търся други и то не заради парите, а защото наистина се влагаше в това което прави. Проблемът е че той лично не иска да се ангажира да си сформира група точно заради средното ниво на майсторлъка в сектора (по една случайност и той използваше думата "маймуни", която така засегна някои..), а сам човек тая всичката работа ще я върши с години ... за съжаление такива като него са малко.
Chefo77 - майстор
Много си е вярно и за нашите географски ширини, просто търсиш в грешната кочинка. Огромен проблем на клиентите като цяло е, че изначално приемат изпълнителите като втора ръка хора, които първо не заслужават това, което искат като заплащане, второ - работят елементарна работа, която може да бъде свършена от всеки и трето - очакват да ги носят на ръце, защото са велики, щом дават парите. Не те вкарвам в тази група, разбира се - не те познавам, нито случая ти - но може би си струва да погледнеш и в тази посока. Другото, което е трудно за разбиране от страна на клиента е, че много много често кадърните са доста заети, клиентите искат нещата да се случат бързо - и грешат при избора.
Това не е в защита на некоректните изпълнители!!! Те вредят на двете страни. Само че вие трябва да ги изхвърлите от пазара.
Между другото, Чапара е от кадърните и от мъжкарите. Само да го знаеш. Може да е малко заядлив на моменти, но това няма нищо с професионализма му.
chapara - майстор
Кой го еня за поредната маймуна Чефо. Ако всеки ми знае битието, образованието и възможностите, първо ръка трябва да целува. Аз цял живот работя за удоволствието да видя щастлив клиент и щастие от свършената работа. Някога създадох фитнеси ,,Атлетик", видях че не е мойто и се върнах при,,маймуните" за да виждам щастливи клиенти. В моя живот съм постигал всичко за което съм си мечтал, ама всичко. Високи летви! Такива клиенти като господинчо никога не са ми цел, може би и на други като мен. Манталитета на самовлюбените, манталитета! Ей къде е грешката!!!
Хайде че се отплеснах. Кой разбрал, разбрал.
Успех на всички. За някои може да съм бил полезен. Отнасяйте се с хората като с хора, не маймуни :axe:
istefanov87 - специалист
пон фев 19, 2024 12:33 amchapara написа:
Кой го еня за поредната маймуна Чефо. Ако всеки ми знае битието, образованието и възможностите, първо ръка трябва да целува. Аз цял живот работя за удоволствието да видя щастлив клиент и щастие от свършената работа. Някога създадох фитнеси ,,Атлетик", видях че не е мойто и се върнах при,,маймуните" за да виждам щастливи клиенти. В моя живот съм постигал всичко за което съм си мечтал, ама всичко. Високи летви! Такива клиенти като господинчо никога не са ми цел, може би и на други като мен. Манталитета на самовлюбените, манталитета! Ей къде е грешката!!!
Хайде че се отплеснах. Кой разбрал, разбрал.
Успех на всички. За някои може да съм бил полезен. Отнасяйте се с хората като с хора, не маймуни :axe:
Каквото си постигнал - постигнал, жив и здрав да си - за твоята работа нямам нито наблюдения, нито коментар. Върви си по пътя и си постигай високите летви, това е което всеки би трябвало да прави. Това прави от маймуната човек.

За доста твои колеги обаче маймуни не е уместна дума и то само от уважение към маймуните, защото и добре обучени шимпанзета щяха да ми сковат покрива по-добре от първата бригада, която се качва горе (едва четвъртата успя да го докара до както трябва, 2 пъти е разглабян). Да не говорим за хората, които (за щастие не при мен) лепят фасадна вата наобратно (истинска история), затварят покрив отвътре само където им е лесно, другите части - каквото стане и още колко неща, дето не ми се и изреждат.
С всеки съм се отнасял като с човек, докато не се е доказал като маймуна - понякога дори и малко след това, и то винаги за собствена сметка, защото то няма за чия друга да е.
istefanov87 - специалист
В случай че някой все пак се чуди за в бъдеще, след като събрах повечко оферти и всичките ги исках разбити по компоненти, както ми ги дадоха тук, (благодаря за което, беше много полезно :prayer: ), забелязвам 2 групи изпълнители:

- дава относително по-ниска цена (понякога до 50% и повече "отстъпка" на квадрат) и изрично упоменава 2 ръце на фината шпакловка. При въпрос какво правим ако на прожектора нещата не са добре след тези 2 ръце, отговорът обикновено е "можем да сложим още някоя ръка", при последващ въпрос за чия сметка - за моя, за чия друга ...

- дава една идея по-висока цена за шпакловката (боята, грунда, фугирането и т.н. общо взето не варират много) и поема ангажимент да чисти до равно, без да броим ръцете и не се плаши от прожектора

Демек изводът ми до тук е, че има такива дето ще свършат работата както трябва, и такива дето ще вземат едни пари и после ако искаш ще вземат още толкова за да я свършат както трябва, евентуално. На общата цена за "готова стена" не се вижда този феномен, но явно това е уловката когато цената е подозрително по-ниска от другата. Формално погледнато не лъжат :-D
  • 1
  • 2

Тема "Фина шпакловка и боядисване - цени" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: