• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Блажна боя, лакиране, боядисване с латекс, тапети и всичко полезно за вашия дом или предстоящ ремонт. А ако търсите изпълнители, разгледайте препоръчани майстори и фирми за боядисване с латекс.
tottenham - специалист
дайте препоръки за марка латекс, на допустими цени, разбира се.
Чух от колега че е много доволен от "Декоратор" - предварително оцветена?
тонито - специалист
Левис или Делукс...
housedoktor - майстор
Всички продукти на Оргахим- боите са чудесни и на добри цени http://www.orgachim.bg/
borkata3000 - специалист
housedoktor написа:
Всички продукти на Оргахим- боите са чудесни и на добри цени http://www.orgachim.bg/
Хамелекон на Оргахим - отвратителна боя. По-гъста от боза, боядисвам квадрат по квадрат стената и след това ясно си личат квадратите, дори и след 3 ръце, защото боята съхне изключително бързо. Иска много голямо усилие за разнасяне заради гъстотата си, а на кутията и пише с червени букви НЕ СЕ РАЗРЕЖДА! Абе такава, че повече не бих взел от същата. :stock1:
крум - специалист
Баумит - на поносима цена, поносимо качество.
Леко интерин - същата работа, цената е малко по-ниска.
Високо качество, добра покривност, високи цени - Дулукс, Краун. За Левис само легенди съм чувал.
housedoktor - майстор
Странно,боядисал съм декари ,а лоша дума само занякой бои Фауст и Мегахим мога да кажа.Следващият обект ще направя с Хамелекон и ще споделя....По скоро смятам ,че устроиството зад валяка е виновно,нека не се сърди колегата
тонито - специалист
housedoktor написа:
По скоро смятам ,че устроиството зад валяка е виновно,нека не се сърди колегата
Колега аз започнай да боядисвам с оргахим.Неможе да ми покрие цвета на финиша и то 6 ръце...к"во праим?Мой приятел пък си взе МАРШАЛ какво да ти кажа за него.Нещо което аз боядисах с 4 литра левис ,той изхаби 12 маршал...
П.С.Не се заяждам с никой просто споделям.Накрая като одариш чертата излиза че е по добре 2 ръце с левис отколкото 5 с някой друг.И на всичко отгоре левиса се и мие..
Тани - модератор
тонито написа:
housedoktor написа:
По скоро смятам ,че устроиството зад валяка е виновно,нека не се сърди колегата
Колега аз започнай да боядисвам с оргахим.Неможе да ми покрие цвета на финиша и то 6 ръце...к"во праим?Мой приятел пък си взе МАРШАЛ какво да ти кажа за него.Нещо което аз боядисах с 4 литра левис ,той изхаби 12 маршал...
П.С.Не се заяждам с никой просто споделям.Накрая като одариш чертата излиза че е по добре 2 ръце с левис отколкото 5 с някой друг.И на всичко отгоре левиса се и мие..
От значение са и цвета и основата! Ако цвета е много наситен , а основата не е еднородна - като картон и шпакловка да речем , а ако някъде има и непокрит фугенфюлер става страшно! Аз съм брал ядове с едно много наситено оранжево. Решението беше да боядисам всишко предварително в бяло и след това дори на една ръка покрива без проблем! Един колега така боядиса 12 ръце с 4 вида бои , от които двете бяха доста скъпи и накрая смени цвета :-D И имам чуството , че грунда повече влошава нещата при нееднородни материали , въпреки рекламните свойства да ги уеднаквява!
тонито - специалист
и аз грундирах Тани....незнам.Ама става дума че не е само от устройството зад валяка......
borkata3000 - специалист
тонито написа:
и аз грундирах Тани....незнам.Ама става дума че не е само от устройството зад валяка......
Ни най-малко съмнение нямам, че аз съм виновен за тези ефекти по стените и тавана. Грундирах с концентрат Боро грунд - 2 ръце боя не можаха да покрият петната по стените (т.е. там където съм къртил и после замазвал), независимо от грунда.
А и друго - 3 ръце от същата боя не можаха да покрият драсканици с молив върху основата. :shock:
Ако все още някой твърди, че причината е в мен, имам достатъчно останала боя и свободни стени, да идва да пробва. :wink:
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "каква боя?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: