Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
tedi1 - специалист
Дайте ми съвет как да изчистя плочките от цимента, който е замазан от фугите. Майсторите уж бърсаха веднага, но си личи, особено на червените плочки, побелели са отгоре. Аз търкам с груба домакинска гъба, защото с друго ме е страх да не надраскам плочките и с много търкане излиза, но има ли по лесен начин.
crez - майстор
На сухо с телена четка.
tedi1 - специалист
Опитах с една телена четка но драска. :sad:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Да ти имам тротоара! По терлици ли ще стъпвате по него?!
За фаянс и прочие емайлирани и вътрешни плочи си има препарати, но те ядат цимента и не стават за циментови тротоарни. Само механично, с каквото ти уйдисва.
Sk4 - специалист
с чукленце не става ли ?
Forestar - помощник
Въобще не се притеснявай.
Остатъчния цимент, ако е на тънък слой(до 3-4 мм) през зимата сам ще се отлепи от водата и студа и на пролет всичко ще е ОК.
И следващия път накарай майсторите да работят по-чисто.
borkata3000 - специалист
tedi1 написа:
Дайте ми съвет как да изчистя плочките от цимента, който е замазан от фугите. Майсторите уж бърсаха веднага, но си личи, особено на червените плочки, побелели са отгоре. Аз търкам с груба домакинска гъба, защото с друго ме е страх да не надраскам плочките и с много търкане излиза, но има ли по лесен начин.
Хаглайтнър имат един киселин препарат, K-Forte се казва, ползва се концентрат от него, рядко се разрежда, пък и като се разреди започва усилено отделяне на пари, а мирише много лошо. Та, сипваш, изчакваш малко и започваш търкаш.
Ако си викнеш добра почистваща фирма, ще ти е в голямо улеснение.
housedoktor - майстор
CL Clean na Isomat предполагам ще се справи с по-вечко търкане
rockwall - майстор
фосфорна киселина - с четка мазни върху зазапаното - става на пяна като сода бикарбонат

не сипвай на плочките а само на зацапаното
Gofuss - специалист
Дрелка и телена четка за дрелка. Не че ефекта ще е много голям ...........и не забравяй да си сложеш прахова маска/аспиратор.

Тема "Изчистване на тротоарни плочки от цимент" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: