• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
lov - майстор
Разлепването не е проблем. То и лепилцето поостаряло :-D та с макетното ножче става лесно. Иначе го разлепих едното за да схванеш идеята.
Като реша да ги сканирам ще се постарая да ги подравня внимателно само дето преди малко компа нещо ми се гърби и не ще да запише файла на максимална резолюция но ще го оправим само кажи в какъв формат го искаш и как да ти ги пратя че през форума няма да стане. Файловете ще са доста големички. Тоя даже умишлено съм го смалил за да мога да го кача.
Ако има и други мераклии да помагат да казват и те.
KingLin - майстор
Ами може или да се сложат в един архив и да се качат някъде като например в Google drive или чекмеджето на abv.bg.
Така с линка ще могат да го свалят няколко човека.
Може и лично до мен ако искаш на следната поща vdoinov@abv.bg
lov - майстор
А бе колеги спрете да си поствате имейлите на публични места. Спам роботчета само това дебнат да не говорим за по други мушингии. Това че ще ви е пълна пощата със спам е най малката болка.

Само да ме оставят на спокойствие да си видя компа и ще ги сканирам и кача някъде.
KingLin - майстор
Аз за това съм дал и спамерската поща дето ползвам като ми иска регистрация нейде :) Иначе съм фен на gmail :)
lov - майстор
То и аз така но ме дразни кат ме налазят и там и губя време докато намеря това което диря.

Сканирах първата табличка с тази резолюция. По на горе ми се струва безсмислено, не че и тая не е прекалено висока. 2 и 3 са двете страни на вложката.
Разделих ги на отделни архиви като вътре са в различни формати защото никой не каза в какъв му е удобно за работа.


tablici3.rar:
http://dox.bg/files/dw?a=bd0dd80a02

tablici2.rar:
http://dox.bg/files/dw?a=5d2ee8c643

tablici1.rar:
http://dox.bg/files/dw?a=ef02e1e1e4
MrMurdjo - майстор
Със сканиране няма да се получи качествено или най-малкото ще иска много ретуширане. Според мен преоразмеряване и набиране на данните наново е по-бързото и чисто решение. Тези може да се ползват само за модел. Съответно може да се променят и размерите леко. Отворите ще се направят според новоформатираните таблички.
lov - майстор
То и на мен това ми беше мисълта. Виждал съм ползват снимката като подложка и от горе чертаят. Но работят в различни слоеве. Е тия красоти по края могат да се махнат за по лесно.
Ама като не ги отбирам тези неща питам.
MrMurdjo - майстор
Не обещавам предварително, но ако ме хване музата, мога да направя модел за резбите по наличните снимки.
:partyman:
8180 - майстор
MrMurdjo написа:
Със сканиране няма да се получи качествено или най-малкото ще иска много ретуширане.
Вярно - съгласен.
Тук едва ли търсим перфектност. За работоспособност Лов да каже.

За цялостно проектиране (преписване) не се наемам сам. Напълно възможно е, но трудоемко. :shock:
Да помислим за екип, ако тръгнем натам. Мен чертежите (някои) не ме кефят. Лично бих работил в Корел за подобна задача и евентуално pdf за разпространение.

П.П. Погледнах вложката - с минимални корекции ще стане и в растер, според мен.
tarlyo - специалист
Пробвах да я сканирам в ексел. Ще върши ли работа за по-лесно въвешдане в корел?

Прикачен файл

2.rar
вв
(8.37 KиБ) Свален 152 пъти
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Таблици резби и профили." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: