Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте на всички!!!Поздравления и от мен за страхотния сайт!!!Доколкото видях май не съм единствената жена тук.Дано не ми се смеете,имам страхотен мъж,който обаче хич го няма в ремонтирането и обновяването на дома,а представете си една домакиня как я дразни такова нещо.Та май се съвсем увлякох,искам да ме посъветвате,струва ми се,че ще мога да се справя/дано не греша/да започна да си правя сама мебели/разбира се не много сложни,ще започна с такива за мазе,таван и др./.Моля ви помогнете ми за избор на инструменти/подходящи за мен /,разглеждах във форума,но това,което търсех май не открих.Ще ви бъда благодарна от сърце ако ми предложите и марки и разбира се на приемливи цени,искам да направя от дома си рай,но не разполагам и с огромен семеен бюджет!Предварително ви благодаря дано не ми се смеете много!!! :rolleyes:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
tonita2005 написа:
...Моля ви помогнете ми за избор на инструменти/подходящи за мен /,разглеждах във форума,но това,което търсех май не открих.... :rolleyes:
А какво търсиш?
sasooooooooo - "специалист"
Витоверт, отверки, накрайници за завинтване на винтове, ъглова стяга/и, дрелка, свредла за дърво, шило за водач на свредлата, нивелир, молив, рулетка, прав ъгъл...
karamundi - специалист
като марка БОШ или МЕТАБО ще ти служат вярно цял живот по добре по скъпи и хубави отколкото евтини и да копуваш през ден нови личен опит а по повод какви инструменти отиваш в магазина и консултант продавачитеще те ориентират като за домашен майстор какво ти трябва пп добре дошла във форума :-D
plamenhar - специалист
За маркови инструменти съм съгласен.Обаче са много скъпи самите те и консумативите им.Изплащат се само с професионална употреба.
Иначе за любителска употреба има достатъчно,даже за стотина лв. цели комплекти машинки.
Иначе "sasooo.."e изредил,но това е само началото.Списъка е безкраен..
Каналски - специалист
tonita2005 написа:
... да започна да си правя сама мебели/разбира се не много сложни,ще започна с такива за мазе,таван и др. ...
Определено трябва да се опиташ да конкретизираш Идеята. Т.е. да почнеш да питаш едно по едно за едно по едно за конкретна "мебел" (в кавички). Примерно търсиш препоръки за Бормашина и Прободен трион ... примерен/изглед така изглеждат:
Изображение , Изображение
Пък и по нататък за дребните помощни инструменти ... пак питаш или се надяваш някой да каже.
sspoko - специалист
Не се опитваи да вземеш всичко на веднъж няма смисъл постепено ще си набавиш всичко каквото ти е необходимо, за всяка конкретна задаче ще ти трябва и различен инстромент така че с времето и задачите постепенно ще си набавиш всичко необходимо. Но като начало нещата описани от sasooooooooo + трион може и прободен някоя и друга пила, и клещи също ще вършат работа на следващ етап един вибро шлаф и така нататък . Успех.
rendo - специалист
По "Практикер" и "Бриколаж" продават комплекти 6-7 неща за около 100-тина лв.
С тях за любителски цели ще ти свършат работа - единственото което е важно е да не ги прегряваш - което ти така и така не можеш да направиш с целта за която ще ги ползваш

Вземи си Raider или Enhel и готово всичко друго ще ти струва над 500-600 лв
karamundi - специалист
нека си вземе маркови да и е мирна главата има една поговорка "не съм толкова богат да копувам евтини неща" и е много верна
Много благодаря на всички ви,за съветите и за това,че най-вече не ми убихте желанието,кажете ми по-точно какво да си купя за рязане на плоскости от дърво,MDF,ПДЧ и др.Четох за ръчен циркуляр по форума,какво ще ми кажете за това!!!

Тема "Съвет за инструменти за съвсем начинаещ" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: