Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Махнах старият паркет, но за нещестие беше залепен с асфалт и голяма час от него остана на пода. пробвах да го махна с какви ли не средства и методи но не става може би защото е мнго тънък слой и не може да се кърти. Трябва да положа замаска около 2 см, но скапания асфалт ме притеснява. Едни майстори ме убеждават, че трябва задължително да махна асфалта, а други, че имало някакво мнго яко циментово лепило /доста скъпо/, което можело да "хване" върху асфалта, най-много трябвало малко да го надраскам. Дайте съвет какво да правя.
Spokoiniq - майстор
Взимаш секач тънък, от механична ножовка например, и го изсичаш от пода, няма как да не стане.
svetliopi44 - Чирак...
Терпентина не разлагаше ли асфалта ??? :? :? :?
Spokoiniq - майстор
та да импрегнира пода и после лепенето на паркета...мъка
bjohnev - специалист
Горелка и шпакла също би помогнало... :?
Армагедон - специалист
Отсранявал съм едно много здраво лепило, което пречеше на теракотаджията със шлайф машина - мозаечна!!!
Милен - майстор
svetliopi44 написа:
Терпентина не разлагаше ли асфалта ??? :? :? :?
Нищо няма да разяде, само кореселин и то качествен - кафеви стъклени или пластмасови бели бутилки производсто на Оргахим Русе. С кореселин произведен от разни други частници не може да се разтвори.

Между другото това е битум, асфалта е на пътя :lol: Същото е като с цемента и бетона :lol:

Това е ако решиш да го разтваряш, но да ли е най подходящо не се знае разтворения битум с корселин къде ще отиде?
laki1968 - специалист
отиваш и купуваш "бетон-контакт" мажеш и след като изсъхне прави квото си искаш...........само не купувай бороконтакт щото е калпав :)
svetliopi44 - Чирак...
Ми не знам ама виждал как с терпентин се разтваря асфалт(битум) за грундиране ...
Благодаря за съветите. Смятам първо да пробвам с кореселина на малка площ, като ще събирам /попивам/ с парцали.
Що се отнася до секача /тесла, кирка/, вече провах, ема ефект, но този метод е твърде бавен и енергоемък. Освен това БИТУМА трябва да се кърти мнго рано сутрин когото е студено. На по-висока температура е почти невъзможно. Не бива да се забравя един основен фактор - съседите. Мисля, че вече ми готвят атентат. :axe:

Тема "асфалт-замазка" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: