• 1
  • 2
Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
prascho - майстор
Трябва ли да нанеса битумен грунд преди самата самозалепваща се лента?
Dansaver - специалист
Не, само изчеткай праха от тухлите, незнам само как са ти фугите м/у тях, де не остане някоя дупка зад лентата, ако искаш шпакловай там където ще легне лентата / за по сигурно/ с някакво циментово лепило.
Аз затова реших да ги измажа, но при мен ще се ползват само за отдушници, доколкото знам, ако се ползват като комини не е хубаво да са измазани заради конденза.
mladkal - майстор
Който има намерение да си оправя улмите ( край коминските обшивки) нека вземе под внимание, че една добре подцинкована ламарина има доста по-дълъг живот от тези битумни ленти, покрития с или без посипка. Въпросната ламарина трудно се поставя и обработва, но с повечко желание и време сигурно е, че тя не се влияе от атмосферните влияния нолкова колкото битумните покрития.
Битумна самозалепваща лента се лепти сама.Тя и за това е самозалепваща. Винаги е по-добре ако имате под ръка битумен грунд да нанесете предварително 1 слой. Става по здраво.
Битумната покривна ролка (метър ширина) и около 20метра дължина ( на Изола Петров) е във вариации кг на квадратен метър. При полагането й на покривни конструкции е силно препоръчително предварителното грундиране (Изола Петрова предлагат такъв грунд). Застъпването на двата слоя да е поне 8-10 сантиметра.

Желая ви успех и дано съм бил поне мъничко полезен.
prascho - майстор
Има налична обшивка от ламарина и комините са измазани с вароциментов разтвор :!:
  • 1
  • 2

Тема "спешно???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: