Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
Здравейте.
Наскоро сложих ПВЦ дограма на вилата. Тук съм виждал доста теми за обръщане, но в този случай бих искал да попитам за съвет. Къщата е измазана /отвътре/ с вароциментова мазилка, майсторите, към които се обърнах ми предложиха да бъде обърнато с гипсокартон, но не смятам, че това е удачно.. Препоръчаха ми също бяла циментова шпакловка, която да бъде омешана с пясък - нямам опит с този материал и не зная дали е удачен. Предполагам, че е възможно да бъдат обърнати с вароциментова мазилка?
Въпросът ми е как би било най-добре да стане. Изображение Изображение
EDI - майстор
Изрязваш пяната по джама ,вземаш си един лист XPS 20 мм, един пистолет и един флакон пяна INSTA STIК за лепене, режеш ленти, лепиш и нивелираш по ръба на джама с пяната.След 10 минути ИНСТА-та е стегнала, запълваш с пяна ако нещо е останало между лентата и стената.ИНСТА-та е нискообемна, нямаш грижа с нивелирането и дозирането.След 1 час си изрязваш ако има нещо извън габаритите на цокъла и си шпалковаш с лепило за ТИ или каквото искаш алуминиеви ъгли с мрежа.Това го правих на вилата на същия такъв джам с още повече кривини и денивелация на горния трегер от 5 см да 2 метра джам.При теб поне е нивелиран трегера, като гледам.
ivouz - специалист
Аз пък направих същото което описва Еди само че,с ГК ивици и ал. ъгли.
Това разбира се отвътре!
Благодаря за отговорите, оказа се, че повечето майстори, които питах, предлагаха фибран или гипсокартон. Днес намерих по-възрастен човек, който каза, че ще ми го направи с вароциментова мазилка, така поне ще е еднакво с мазилката, защото скоро гледах на същата мазилка, като моята направено с гипсокартон, корнерче и не ми хареса как се връзва. Гладка шпакловка около вътрешните стени на рамката на прозореца и после покрай корнера пак така и изведнъж грапавата мазилка.. не ми се връзва така, ако беше гладка шпакловка по всички стени или пък гипсокартон навсякъде - да, но иначе..
Между другото видях и вариант, който е с мдф г-образни профили и се чудя дали да не пробвам и така..
EDI - майстор
Щом няма да минаваш цялата стая, става и с МДФ, с дървени профили също, но запени фугата, да не остава празно.И с мазилка връзката ще си личи.
chapara - майстор
С добрия стар гипс :wink: който го може :wink:
zack - специалист
Привет,
Да използвам темата, да попитам. Фугите след смяна на дограмата, които остават от външната страна запълних с Ceresit CM 11 PLUS
и сега искам да боядисам с нещо прозореца отвън и сивите фуги. Според вас какво е добре да използвам?
И това лепило Ceresit CM 11 PLUS, което използвах, подходящо ли е за тези фуги отвън? Малко постфактум, ама да си знам занапред? :drinkers:

Тема "Обръщане на прозорци" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: