Съвети от майстори за майстори. Полезни проспособления и инструменти.
rockwall - майстор
поне кажи каква е идеята за този трамвай
ivanpetrov - специалист
rockwall написа:
поне кажи каква е идеята за този трамвай

В самата стая ще има два обособени къта,единият ще е с масата за вечеря,а в другия ще е къта за отпочиване.Искам в която част на стаята съм там да е и телевизорът.
ЧефоС - специалист
ivanpetrov написа:
rockwall написа:
поне кажи каква е идеята за този трамвай

В самата стая ще има два обособени къта,единият ще е с масата за вечеря,а в другия ще е къта за отпочиване.Искам в която част на стаята съм там да е и телевизорът.
Постнах снимка на моя изработка, но някой я изтри. Ето отново....

Прикачен файл

P7120011.jpg
P7120011.jpg (64.96 KиБ) Видяна 5211 пъти
ivanpetrov - специалист
Твоето решение е идеално,но от едната точка до тругата при мен са около 3 метра.
Благодаря за решението все пак. :gott:
piron45 - майстор
Абе пич, вместо да правиш някакви невъобразими еквилибристики и грозни стойки , просто си вземи два телевизора за всеки кът и проблема ти се решава елегантно. :)
velsi - Почетен майстор
Аз бих подходил по друг начин. Една масичка на колелца за телевизора, а на желаните места по един контакт и розетка за сигнала в стената. Без значение дали е ефирна или кабелна телевизия. Като ти се наложи да местиш телевизора просто го включваш на новото място.
ivanpetrov - специалист
Благодаря, отново на всички за разрешаването на моя въпрос. :wink:
rockwall - майстор
според мен, това с местенето 3 метра насам натам

просто няма как да стане красиво за домашни условия

не се сещам за вариант без 2 телевизора

ако не искаш да се виждат и двата, по добре направинякаква плъзгаща врата пред тях и пълзгай нея, ама това с 3 метровите релси + кабели, скарт нукси и т.н. просто не виждам как ще стане

да не говорим че ще ти се наложи да удължаваш всички фабрични кабели - на ТВ-то, на ДВД-то и тн

не знам и дали има 3 метров SCART -сигурно има, ама наистина ще трябва да имаш и ролка за прибирането на кабела

като цяло, ако теглиш чертата, сигурно ще ти е по-евтино да си вземеш един малък за мястото където ще ядете
ivanpetrov - специалист
Да,може и да се откажа от идеята. :?
krakalski - специалист
Телевизор се монтира на височината очите на седнал човек(може дори малко по-ниско). В противен случай ще си строшиш врата.Избира се основно положение и стойката се монтира така че да "изхвърля" към другото. Показаната стойка на колегата ЧефоС е с късо първо рамо, и не може да "изхвърля" TV-то. Прилагам снимки на "КАК СЕ ПРАВИ ТОВА"...Ако имате интерес ще изровя КМД-то на стойката.

Прикачен файл

15112010563.jpg
15112010563.jpg (66.13 KиБ) Видяна 4858 пъти

Прикачен файл

15112010562.jpg
15112010562.jpg (68.55 KиБ) Видяна 4858 пъти

Прикачен файл

15112010561.jpg
15112010561.jpg (50.46 KиБ) Видяна 4858 пъти

Тема "Стойка за телевизор,как?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: